Atskats

LAMPA 2018 – PĀRLIECINOŠĀK UN VĒL SPOŽĀK

2018. gada LAMPA pieteikusi sevi vēl pārliecinošāk un spožāk. Divās dienās festivālu apmeklēja vairāk nekā 16 000 cilvēku no visas Latvijas, tādējādi LAMPAI kļūstot par vienu no lielākajiem Latvijas festivāliem. Pirms četriem gadiem par to varējām vien sapņot. 

LAMPA nepārtraukti attīstās un pilnveidojas, un šīs gads nebija izņēmums. Svinot Latvijas simtgadi, pirmo reizi izvirzījām festivāla virstēmu – uzticēšanās, jo tas ir viens no priekšnoteikumiem, veidojot stipru, demokrātisku, saliedētu sabiedrību. Darījām to ar mērķi rosināt sabiedrībā diskusiju par neuzticēšanās iemesliem un par to kā stiprināt uzticēšanos līdzcilvēkiem un valstij kopumā.

Gatavojoties 13. Saeimas vēlēšanām, sarīkojām īpašu programmu politisko partiju dalībai festivālā –  “Politisko arēnu”. Aicinājumam veidot nepastarpinātu un kvalitatīvu sarunu ar festivāla apmeklētājiem atsaucās astoņas politiskās partijas un partiju apvienības.

Savu pirmizrādi piedzīvojusi arī LAMPAS jauniešu programma “Īssavienojums”, kas tapusi sadarbībā ar biedrību “Avantis” un citām jauniešu organizācijām. Jauniešu apdzīvotajā Riekstu kalnā norisinājās gan nopietnas, gan neformālas sarunas, uzstājās jaunie mūziķi un pat sarīkots nākts pārgājiens.

Esam gandarīti un apņēmības pilni ieslēgt LAMPU arī nākamgad, jo esam droši, ka jūs to gaidāt un novērtējat.

FOTO