Atskats

LAMPA 2022 – sarunas kara fonā

Gada sākumā bijām pakāpeniski sākuši veidot festivāla programmu, uzsludinot pasākumu pieteikšanos divos posmos. Pandēmijā gāja mazumā, un toreiz bija sajūta, ka krīze drīz būs pārvarēta; taču 24. februāri pasauli pāršalca ziņa par Krievijas iebrukumu Ukrainā – bija sācies karš. Kā jau visi, bijām ierauti notikumu virpulī, palīdzot ukraiņiem, – arī pandēmija līdz galam nebija beigusies.

Pagarinājām pasākumu pieteikšanu par 10 dienām (25. martam), lai ikvienam interesentam būtu vairāk laikā iesniegt savu ideju. Bijām pārliecināti, ka LAMPAI bija jānotiek – šoreiz kara fonā. Sarunām ir ārkārtīgi svarīga un liela nozīme krīzes situācijās; tas arī kļuva par festivāla aicinājumu, vēlreiz atgādinot par sarunu nozīmi demokrātiskā sabiedrībā.

Tā kā spēja formulēt un publiski izteikt savu viedokli ir ieradums un prasme, kas jātrenē, kopā ar sabiedrībā zināmām personām bijām izveidojuši “Sarunvedi” – iedvesmas rīku vērtīgai sarunai pašam ar sevi vai draugu pulkā. To publicējām neilgi pirms festivāla, kas šogad norisinājās 1. un 2. jūlijā Cēsīs.

Festivāla programma šoreiz tapusi sadarbībā ar 273 organizācijām un aktīviem indivīdiem, piedāvājot 269 pasākumus uz 33 skatuvēm par sabiedrībā aktuālām tēmām. Par mērķi programmas veidošanā bijām izvirzījuši palielināt iesaistošo pasākumu skaitu, atvēlējot tiem pat atsevišķu norises vietu “Sarunu vietu”, kā arī veicināt reģionos strādājošo organizāciju un kopienu dalību festivālā, sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā piedāvājot bezmaksas dalības iespējas “Reģionu skatuvē”.

Pēc diviem pulcēšanās ierobežojumu pilnajiem gadiem, milzu prieks bija par satikšanās iespēju klātienē Cēsīs; vienlaikus lielākā daļa pasākumu bija skatāmi arī tiešraidē festivāla mājaslapā, kā arī vadošajos tiešsaistes medijos un TV24. Tāpat arī šogad turpinājām kopā skatīšanās vietu tradīciju, 19 vietās Latvijā aicinot pulcēties un kopā skatīties festivāla pasākumu tiešraides un veidot sarunas par tām.

Astotā LAMPA izskanēja skaļi un spoži – pateicoties ne vien neatlaidīgajam komandas darbam, satura partneriem un atbalstītājiem, bet arī mūsu lieliskajiem 80 brīvprātīgajiem!

FOTOALBUMS 

PROGRAMMA 

VIDEO UN AUDIO ARHĪVS

Festivāla komanda: Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Swedbank Latvija, Cēsu novada pašvaldība, komunikācijas vadības aģentūra “Deep White”, reklāmas aģentūra “Armadillo” un “British Council” pārstāvniecība Latvijā.

Festivāla norisi atbalstīja Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Swedbank Latvija, Cēsu novada pašvaldība, “British Council” pārstāvniecība Latvijā, Aktīvo iedzīvotāju fonds, Vācijas vēstniecība Rīgā, ASV vēstniecība Latvijā, Eiropas komisijas pārstāvniecība Latvijā, uzņēmumi Latvijas Finieris, LMT, Enefit, SCHWENK Latvija, Omniva, Neste Latvija, kā arī Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Pateicamies arī par atbalstu uzņēmumam "Latvijas Finieris" par finieri festivāla skatuvju un norāžu sagatavošanai, uzņēmumam "Balta apdrošināšana" par festivāla apdrošināšanu, tehnoloģiju uzņēmumam "Tilde" par reāllaika transkripcijas nodrošināšanu nedzirdīgajiem apmeklētājiem, "Pasažieru vilciens" par papildu vilcienu reisu nodrošināšanu, uzņēmumam "Rimi Latvia" par pārtiku organizatoru un brīvprātīgo ēdināšanai, kā arī pētījumu aģentūrai "Norstat" par aptauju nodrošināšanu festivāla vajadzībām. 

Festivāla mediju partneri: žurnāls IR, nacionālā ziņu aģentūra LETA, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, DELFI, TVNET, TV24, Radio Tev, TV3 Group.

FESTIVĀLA BUDŽETS