Atskats

LAMPA 2020 – ceļojums nezināmajā

2020. gada martā pasaule apgriezusies kājām gaisā, un mums priekšā bija divi ceļi, kur iet – atcelt festivālu vai doties nezināmajā un neļaut sarunām apdzist. Mēs izvēlējamies otru. Toreiz mums šķita, ka nekas nebūs grūtāk par pirmā festivāla organizēšanu, bet mēs kļūdījāmies. Plāni un apstākļi strauji mainījās, laika pietrūka, bet mēs skaidri zinājām, ka, pasaulei mainoties, sarunām ir jāturpinās.

Sestais Sarunu festivāla LAMPA norisinājās citādāk nekā ierasts, bet tikpat vērienīgi un jaudīgi – no 2. līdz 5. septembrim to bija iespējams piedzīvot tiešsaistē un klātienē Cēsīs, Rīgā un Rēzeknē, kā arī 82 kopā skatīšanās vietās Latvijā, Vācijā un Lielbritānijā.

Kā festivāla virstēmu bijām izvēlējušies “kopā” jau 2019. gada rudenī, bet sākoties pandēmijai, šim vārdam piemita jauna nozīme – “kopā ir veids, kā šobrīd funkcionē pasaule: kopā neskaidrībā, kopā mācāmies, kopā strādājam, kopā meklējam risinājumus, kā dzīvosim, kā būsim.”

Festivāla programma top kopā, un šis gads nebija izņēmums – to veidoja 285 organizācijas: valsts pārvaldes iestāde, nevalstiskās organizācijas, uzņēmumi, mediji, universitātes, pašvaldības, ārvalstu vēstniecības un daudzi citi. Savukārt 242 pasākumi ar vairākiem desmitiem tūkstošu skatītāju apliecina, ka vērtīgas sarunas arvien ir svarīgas arī tad, kas pasaule mainās.

Festivāla pasākumu tēmas un formāti saglabājušies nemainīgi plaši un uzrunājoši, apliecinot, ka LAMPA ir festivāls ikvienam – latviski, krieviski un angliski runājošajiem, jauniešiem un senioriem, filosofiem un praktiķiem. Lai LAMPAS saturs būtu pieejams arī nedzirdīgajiem un vājdzirdīgajiem festivāla apmeklētājiem, daļai pasākumu tika nodrošināts tulkojums zīmju valodā, un daļai tehnoloģiju uzņēmums “Tilde” nodrošināja reāllaika teksta transkripciju.

PROGRAMMA

VIDEO UN AUDIO ARHĪVS

FOTOALBUMS

Festivāla komanda: Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Swedbank Latvija, Cēsu novada pašvaldība, komunikācijas vadībs aģentūra “Deep White”, reklāmas aģentūra “Armadillo” un British Council pārstāvniecība Latvijā. 

Festivāla norisi atbalstīja  Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Swedbank Latvija, Cēsu novada pašvaldība, British Council pārstāvniecība Latvijā, Valsts kultūrkapitāla fonds, Atvērtās sabiedrības fondi, Eiropas kultūras fonds, Konrāda Adenauera fonds, kinoteātris “Splendid Palace”, Latvijas Nacionālā bibliotēka, kā arī uzņēmumi “Latvijas Finieris”, “Enefit”, “DPD Latvija” un “Latvijas Valsts meži”.

Festivāla tiešraidi nodrošināja “LMT Straume” un “Telia Latvija”.

Pateicamies arī Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, kinoteātrim "Splendid Palace" un Latgales vēstniecībai "Gors" par atbalstu norises vietu organizēšanā, "Balta apdrošināšana" par festivāla apdrošināšanu, "CityBee" par piedāvāto transportu festivāla vajadzībām, tehnoloģijas uzņēmam "Tilde" par reāllaika transkripcijas nodrošināšanu nedzirdīgājiem apmeklētājiem, "Accenture" par sniegto atbalstu mājaslapas dizaina pārveidē, pētījumu aģentūrai "Norstat" par palīdzību ar aptauju nodrošināšanu. 

Festivāla mediju partneri: žurnāls IR, nacionālā ziņu aģentūra LETA, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, DELFI, TVNET, TV24, Radio Tev.

FESTIVĀLA BUDŽETS