Atskats

LAMPA 2019 – spilgta, zaļā un iekļaujoša

2019. gads bija izaicinājumu un jauninājumu bagāts. Mēs vēlējāmies ne tikai attīstīt jau iesāktās lietas, bet arī uzsākt jaunas. Bet visupirms par datiem! LAMPA norisinājās 28.-29. jūnijā, kā jau ierasti, Cēsu pils parkā. Divās dienās festivālu apmeklēja vairāk nekā 20 000 cilvēku, bet  LMT Straumes tiešraides noskatītas vairāk nekā 70 000 reižu. Piektā LAMPA ir bijusi arī saturiski bagātāka festivāla vēsturē – 407 pasākumi, un kopējam diskusiju un notikumu ilgumam sasniedzot 700 stundas!

Izmēģinājām stundu un pusotru stundu garus pasākumus. Izvērsām vēl plašāk jauniešu programmu “Īssavienojums”, tās satura izveidē iesaistot 23 jauniešus no visas Latvijas. Iedzīvinājām arī kādu simtgadīgu tradīciju jaunā formā – festivāla centrālajā laukumā ierīkojām “Brīvā rupora” improvizēto skatuvi, aicinot ikvienu uzdrošināties runāt publikas priekšā. Bet visu iemīļoto “Politiķu cepienu” papildinājām ar “Politiķu disko”, sešiem politiķiem daloties savā muzikālajā gaumē.

LAMPA 2019 vairoja drosmi, jo kā festivāla virstēmu izvirzījām “drosmi”, uzsverot to kā attīstības priekšnoteikumu gan indivīda, gan sabiedrības līmenī.

Spērām arī vairākus nozīmīgus soļus, lai mazinātu festivāla ekoloģisko nospiedumu. Kopā ar partneriem ieviesām un attīstījām jau iepriekš sāktos ilgtspējīgus risinājumus, kā, piemēram, atkritumu šķirošana un ilgtspējīga plānošana festivāla uzbūvē un scenogrāfijā. Tomēr īpaši vēlamies izcelt depozītglāžu sistēmas ieviešanu, tādējādi pilnībā atsakoties no vienreizlietojamajiem plastmasas glāzēm. 

LAMPA 2019 bija ne tikai zaļa, bet arī iekļaujoša: festivāla iekārtojumu veidojām tā, lai teritorijā būtu maksimāli ērti pārvietoties ar ratiņkrēsliem, dažiem pasākumiem nodrošinājām surdotulkojumu, bet ar lietotnes “Tildes Balss” palīdzību vienā no festivāla skatuvēm tika nodrošināta runas atpazīšana un transkripcija.

FOTO