Atskats
LAMPA 2021 pandēmijas ēnā
Ja iepriekšējā LAMPA bija kā “ceļojums nezināmajā”, tad par šo gadu var teikt to pašu – pandēmija turpinājās un masu pasākumiem bija uzlikti daudzi ierobežojumi, kas ietekmēja arī festivāla norisi. Tie noteica gan datumu izvēli, gan teritorijas plānošanu un tā formātu.
Septītā LAMPA norisinājās gandrīz vasaras izskaņā – 20. un 21. augustā. Neierasti vēlu, jo brīdī, kad lēmām par norises datumu, neviens nezināja, kā sabiedrības veselības situācija attīstīsies, vai un kad varēsim atkal rīkot pasākumus klātienē. Līdz ar to lēmām par labu augustam, kas mums deva arī vairāk laika sagatavoties.
Līdz vasaras sākumam bijām strādājuši lielā neziņā un ar trīs festivāla norises scenārijiem, bet jau vasaras sākumā bija skaidrs, ka festivālam klātienē būs būt, taču ar virkni ierobežojumu. To vidū arī prasība festivāla apmeklētajiem uzrādīt derīgu Covid-19 vakcinācijas sertifikātu.
Šoreiz festivālu bija iespējams piedzīvot klātienē 24 skatuvēs izkliedēti Cēsu pilsētā – Maija parkā, Vienības laukumā, Rožu laukumā, Pils laukumā, Neredzīgo kvartālā, kā arī Ruckas parkā –, tiešsaistē un 37 kopā skatīšanās vietās: bibliotēkās un kultūras namos, koprades telpās un kafejnīcās visā Latvijā – no Alojas līdz Dundagai.
Cilvēkiem kļūstot aizvien asākiem attieksmē vienam pret otru, LAMPA šogad par festivāla virstēmu izvirzījusi cieņu, tai atspoguļojoties arī programmā. Festivāla aicinājums bija apzināties, ka “saruna bez cieņas kļūst par cīņu”, tāpēc kopā ar mūziķiem Ozolu un Eviju Vēberi aicinājām ikvienu kļūt par Cieņas kluba biedru, apņemoties izvēlēties cieņu kā savu galveno komunikācijas instrumentu.
Tāpat kā katru gadu, arī šoreiz LAMPA piedāvāja visdažādākās pasākumu tēmas un formātus. Līdzās tādiem ik gadu sevišķi gaidītiem notikumiem, kā Politiķu disko un tradicionālais Politiķu cepiens, bija iespējams piedzīvot klātienē vai attālināti 222 pasākumus. Programma tika kopradīta, sadarbojoties 180 dažādām organizācijām – sabiedriskajām organizācijām, valsts institūcijām, uzņēmumiem, medijiem u.c.
Klātienē festivāls pulcēja vairāk nekā 6000 cilvēku, bet tiešraides festivāla mājaslapā, vadošajos ziņu portālos un TV24 noskatījās vairāki desmiti tūkstoši cilvēku.
Bija neizsakāmi grūti, bet mums izdevās! Sirsnīgs paldies festivāla komandai, pasākumu rīkotājiem, bet, jo īpaši, 102 festivāla brīvprātīgajiem, bez kuriem festivāla norise būtu gandrīz neiedomājama!
PROGRAMMA
FOTOALBUMS
VIDEO UN AUDIO ARHĪVS
Festivāla komanda: Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Swedbank, Cēsu novada pašvaldība, komunikācijas vadības aģentūra “Deep White”, reklāmas aģentūra “Armadillo” un “British Council” pārstāvniecība Latvijā.
Festivāla norisi finansiāli atbalstīja Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Swedbank, Cēsu novada pašvaldība, “British Council” pārstāvniecība Latvijā, Valsts kultūrkapitāla fonds, Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecība Rīgā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, ASV vēstniecība Latvijā, uzņēmumi “Latvijas Finieris”, “Enefit”, “SCHWENK Latvija”, “Omniva”, “Cēsu alus”, “Neste Latvija”, “Rimi Latvia”, “IKEA”, kā arī Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Festivāla pasākumu tiešraidi nodrošināja “LMT Straume”.
Festivāla mediju partneri: žurnāls IR, nacionālā ziņu aģentūra LETA, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, DELFI, TVNET, TV24, Radio Tev.
Pateicamies arī par sniegto atbalstu uzņēmumam "Latvijas Finieris" par finieri festivāla skatuvju un norāžu sagatavošanai, uzņēmumam "Balta apdrošināšana" par festivāla apdrošināšanu, tehnoloģiju uzņēmumam "Tilde" par reāllaika transkripcijas nodrošināšanu nedzirdīgajiem apmeklētājiem, "Pasažieru vilciens" par papildu vilcienu reisu nodrošināšanu, uzņēmumam "Rimi Latvia" par pārtiku organizatoru un brīvprātīgo ēdināšanai, kā arī pētījumu aģentūrai "Norstat" par aptauju nodrošināšanu festivāla vajadzībām.
FESTIVĀLA BUDŽETS
Ir jau forši @FestivalsLAMPA klausīties, sēžot mājās, jo uz Cēsīm netieku. Paldies! Ko labu tviteristi ir ieplānojuši redzēt šī gada festivālā?
— sievietelaukos (@sievietelaukos) August 20, 2021
Nevaru beigt priecāties par @FestivalsLAMPA. Brīnišķīgas diskusijas, tēmu dažādība un iespēja vērot gan klātienē, gan tiešraidē - lai vairāk saturīgu sarunu!
— Agnese Eihenberga (@agnese_amalija) August 20, 2021
Šodien un rīt Cēsīs un tiešraidē norisināsies sarunu @FestivalsLAMPA. Šā gada temats – “Cieņa”, un diskusijas būs tieši par to, cik cieņpilni spējam pieņemt dažādo un atšķirīgo, lai kopā veidotu labāku sabiedrību.
— LTV Ziņu Dienests (@ltvzinas) August 20, 2021
Personīgā pēcLAMPAs atziņa - nebaidīties domāt un runāt. Sociālie tīkli ātri iedzen sajūtā, ka negribas runāt dēļ izrietošajiem uzbrukumiem, bet, ja mēs nerunāsim, jutīsimies katrs viens. Ne velti Orbans un draugi blakus medijiem nospiež pilsonisko biedrošanos. Plecs ir spēks.
— Vaivare (@vaivarei) August 22, 2021
Savstarpēja cieņa, neskatoties uz atšķirīgiem viedokļiem un uzskatiem, ir svarīga jebkurā vecumā gan sadzīvē, gan politikā. Paldies @FestivalsLAMPA un @VJOjauniesi par interesanto un šobrīd ļoti aktuālo diskusiju "Jaunietis un Politiskais"!
— Krišjānis Kariņš (@krisjaniskarins) August 20, 2021
Manas domas par @FestivalsLAMPA - aizraujošākās diskusijas ir tur, kur ir skolotāji ne velti. Skolotāja profesija ir īpaša, neviens netop par intelektuāli vai labu cilvēku bez skolotāja. Ja paaudzes diskutē, cik dažādi domā, labs skolotājs domā un saprot visos virzienos.
— Maija Abolina (@MaijaAbolina) August 21, 2021
Super priecīgs cilvēks, nākot mājās no savas pirmās @FestivalsLAMPA diskusijas. Reizi gadā jau vajag izkāpt no savas komforta zonas, vai ne?
— Baiba Dambe (@bibaiba) August 21, 2021