Atskats

LAMPA 2021 pandēmijas ēnā

Ja iepriekšējā LAMPA bija kā “ceļojums nezināmajā”, tad par šo gadu var teikt to pašu – pandēmija turpinājās un masu pasākumiem bija uzlikti daudz ierobežojumu, kas ietekmēja arī festivāla norisi – noteica gan datumu izvēli, gan teritorijas plānošanu un tā formātu.

Septītā LAMPA norisinājās gandrīz vasaras izskaņā – 20. un 21. augustā. Neierasti vēlu, jo brīdī, kad lēmām par norises datumu, neviens nezināja, kā sabiedrības veselības situācija attīstīsies, vai un kad varēsim atkal rīkot pasākumus klātienē. Līdz ar to lēmām par labu augustam, kas mums deva arī vairāk laika sagatavoties.

Līdz vasaras sākumam bijām strādājuši lielā neziņā un ar trīs festivāla norises scenārijiem, bet jau vasaras sākumā bija skaidrs, ka festivālam klātienē būs būt, taču ar virkni ierobežojumu, tostarp prasība festivāla apmeklētajiem uzrādīt derīgu Covid-19 vakcinācijas sertifikātu.

Šoreiz festivālu bija iespējams piedzīvot klātienē 24 skatuvēs izkliedēti Cēsu pilsētā – Maija parkā, Vienības laukumā, Rožu laukumā, Pils laukumā, Neredzīgo kvartālā, kā arī Ruckas parkā –, tiešsaistē un 37 kopā skatīšanās vietās: bibliotēkās un kultūras namos, koprades telpās un kafejnīcās visā Latvijā – no Alojas līdz Dundagai.

Cilvēkiem kļūstot aizvien asākiem attieksmē vienam pret otru, LAMPA šogad par festivāla virstēmu izvirzījusi cieņu, tai atspoguļojoties arī programmā. Festivāla aicinājums bija apzināties, ka “saruna bez cieņas kļūst par cīņu”, tāpēc kopā ar mūziķiem Ozolu un Eviju Vēberi aicinājām ikvienu kļūt par Cieņas kluba biedru, apņemoties izvēlēties cieņu kā savu galveno komunikācijas instrumentu.

Tāpat kā katru gadu, arī šoreiz LAMPA piedāvāja visdažādākās pasākumu tēmas un formātus. Līdzās tādiem ik gadu sevišķi gaidītiem notikumiem, kā Politiķu disko un tradicionālais Politiķu cepiens, bija iespējams piedzīvot klātienē vai attālināti 222 pasākumus. Programma tika kopradīta, sadarbojoties 180 dažādām organizācijām – sabiedriskajām organizācijām, valsts institūcijām, uzņēmumiem, medijiem u.c.

Klātienē festivāls pulcēja vairāk nekā 6000 cilvēku, bet tiešraides festivāla mājaslapā, vadošajos ziņu portālos un TV24 noskatījās vairāki desmiti tūkstoši cilvēku.

Bija neizsakāmi grūti, bet mums izdevās! Sirsnīgs paldies festivāla komandai, pasākumu rīkotājiem, bet, jo īpaši, 102 festivāla brīvprātīgajiem, bez kuriem festivāla norise būtu gandrīz neiedomājama!

PROGRAMMA

FOTOALBUMS 

VIDEO UN AUDIO ARHĪVS

Festivāla komanda: Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Swedbank, Cēsu novada pašvaldība, komunikācijas vadības aģentūra “Deep White”, reklāmas aģentūra “Armadillo” un “British Council” pārstāvniecība Latvijā. 

Festivāla norisi finansiāli atbalstīja Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Swedbank, Cēsu novada pašvaldība, “British Council” pārstāvniecība Latvijā, Valsts kultūrkapitāla fonds, Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecība Rīgā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, ASV vēstniecība Latvijā, uzņēmumi “Latvijas Finieris”, “Enefit”, “SCHWENK Latvija”, “Omniva”, “Cēsu alus”, “Neste Latvija”, “Rimi Latvia”, “IKEA”,  kā arī Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Festivāla pasākumu tiešraidi nodrošināja “LMT Straume”.

Festivāla mediju partneri: žurnāls IR, nacionālā ziņu aģentūra LETA, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, DELFI, TVNET, TV24, Radio Tev.

Pateicamies arī par sniegto atbalstu uzņēmumam "Latvijas Finieris" par finieri festivāla skatuvju un norāžu sagatavošanai, uzņēmumam "Balta apdrošināšana" par festivāla apdrošināšanu, tehnoloģiju uzņēmumam "Tilde" par reāllaika transkripcijas nodrošināšanu nedzirdīgajiem apmeklētājiem, "Pasažieru vilciens" par papildu vilcienu reisu nodrošināšanu, uzņēmumam "Rimi Latvia" par pārtiku organizatoru un brīvprātīgo ēdināšanai, kā arī pētījumu aģentūrai "Norstat" par aptauju nodrošināšanu festivāla vajadzībām. 

FESTIVĀLA BUDŽETS