Назад

3 сентября 14:30-16:00

Saruna "Karjeras transformācijas neizbēgamība"

Darbs ir viena no cilvēka dzīves svarīgākajām dimensijām. Karjera ir cilvēka darba dzīves stāsts. 2008. gada krīze un tagad Covid 19 izraisītās ekonomikas svārstības ietekmējušas daudzu cilvēku dzīvi, liekot mainīt profesiju, karjeru vai attieksmi pret darbu un karjeru. Saruna par darbu un karjeru šajā laikā ir īpaši svarīga, jo tā ir saruna par izvēli starp brīvību un kārtību, nenoteiktību un drošības sajūtu, un ko katrs var darīt, lai justos veiksmīgs šajā dzīves dimensijā.

Pārmaiņas profesionālajā dzīvē ir vienas no sarežģītākajām cilvēka dzīvē — mainīt ieņemamo amatu, mainīt profesiju, mainīt darba devēju, mainīt algotu darbu pret pašnodarbinātā statusu, pārtraukt uzņēmējdarbību un kļūt par algotu darbinieku, vienu rītu pamosties, saprotot, ka darbam, kas darīts 20 gadus, pēkšņi nav jēgas, bet nespēt to mainīt, kādas krīzes rezultātā kļūt par bezdarbnieku. Šodienas biznesa vides dinamika ļauj katram cilvēkam dzīves laikā piedzīvot vismaz 3-4 karjeras maiņas scenārijus. Kā palīdzēt sev sagatavoties nākamajai sevis versijai? Ar ko rēķināties transformācijas ceļā? Kā atrast savu profesionālo identitāti? Kā būt veiksmīgam savā profesionālajā dzīvē? Kā radīt sev drošības sajūtu, strādājot nenoteiktībā? Vai nenoteiktība pāries?

Saruna balstās zinātniskajos pētījumos par biznesa vides attīstību un veiksmīgas karjeras vadību mūsdienās, cilvēku psihes studijām, mākslu, praktisko darba pieredzi un vienkāršu dzīvošanu (dzīves baudīšanu?). Sarunas dalībnieces satikās 2012. gadā, esot savas karjeras transformācijas sākumā. Pēc 8 gadiem mēs katra esam savā jaunajā versijā, ar diezgan garu sarakstu ar lietām, ko būtu gribējušas pateikt un pajautāt sev pirms tiem 8 gadiem.

 

 

Организаторы:
На данном сайте собраны материалы дискуссий Фестиваля общения LAMPA. Организаторы Фестиваля общения LAMPA не несут ответственность за содержание мнений участников, а также их не редактируют за исключением случаев, когда содержание очевидным образом противоречит нормативным актам Латвийской республики.
Share:

Организаторы

Патроны

Большие друзья

Друзья

Партнёры

Информационные партнёры