Видеозаписи

ДАТА:
10.02.2021
ВРЕМЯ:
16.00-17.30
Город:
МЕСТО:
ЛЕКТОР :
Iveta Kažoka
Kā klausīties un dzirdēt ārpus vainas un vainošanas?
ДАТА:
08.12.2020
ВРЕМЯ:
16.00 - 17.30
Город:
МЕСТО:
ZOOM Vebinārs
ЛЕКТОР :
Ilze Dzenovska

Ikviena sarunai ir līdzautorības potenciāls, kas īstenojas, ja klausāmies ne tikai vārdus, bet arī sadzirdam un atpazīstam mūsu vajadzības un samudžinātos lūgumus aiz tiem. Taču ikviena klausītāja alķīmiķa spēks ir savietojams ar viņa/-as pašempātijas un apzinātas uztveres izvēles izkopšanu. Kā klausīties un dzirdēt ārpus vainas un vainošanas un kā dzirdēt, lai satuvinātos, nevis attālinātos šajā savstarpējās attālināšanās laikā — par to būs mūsu saruna.

Vebināru vada Ilze Dzenovska. llze ir mediatore un profesionāle ar vairāk kā piecpadsmit gadu pieredzi konfliktu risināšanas, nevardarbīgas komunikācijas un sociālo pārmaiņu īstenošanas jomā Latvijā un starptautiski. Ar labestīgu degsmi savā "miera takas"  personiskajā un profesionālajā ceļā Ilze integrē starptautiska "peacebuilder" akadēmisko un globālā miera būvēšanas pieredzi ar dziļu izpratni par cilvēku emocionālas inteliģences un apzinātības attīstības izaicinājumiem. Ikdienā Ilze atbalsta līderus,  organizāciju komandas, kā arī plašākas kopienas, tai skaitā izglītības sektora  dalībniekus ceļā uz cieņpilnu sarunāšanās kultūru, līdzsvarotu varas attiecību un ilgtspējīgu partnerību veidošanu."

Nodarbību rīko Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS.

Saliedēta komanda: 5 uzvedības modeļi
ДАТА:
25.11.2020
ВРЕМЯ:
16.00 - 17.30
Город:
МЕСТО:
ZOOM Vebinārs
ЛЕКТОР :
Daniēls Godiņš

The Five Dysfunctions of a Team (Piecas komandas disfunkcijas) ir Patrika Lencioni (Patrick Lencioni) bestsellers, kas izceļ piecus uzvedības modeļus, kas ir būtiski veselīgai un labi funkcionējošai komandai.

Kas ir komandas disfunkcijas? Kas raksturo produktīvas un izcilas komandas? Vai ir prasmju un uzvedību kopums, kas tās atšķir no ne tik izcilām komandām? Vai uzticība ir svarīga komandas darbā un kā tā ietekmē darba rezultātus? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildēs un ar piemēriem no savas pieredzes dalīsies Daniēls Godiņš.

Nodarbībā apskatīsim veiksmīgas komandas darbības modeļus, kas ļaus Jums kļūt par komandas uzticības personu un produktīvi veidot komandas iekšējo kultūru ilgtermiņā.

Vebināru vada Daniēls Godiņš - koučs un sertificēts treneris publiskās uzstāšanās, sapulču, komandas sadarbošanās vadībā. Daniēls izglītību ieguvis Rīgas Stradiņa universitātes Eiropas studiju fakultātē un šobrīd ir programmu direktors Sense of Team.

Nodarbību rīko Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS.

Pasīvās agresijas slazdos
ДАТА:
10.11.2020
ВРЕМЯ:
16.00 - 17.30
Город:
МЕСТО:
ZOOM Vebinārs
ЛЕКТОР :
Līga Bērziņa

Reti kad pasīvā agresija nonāk darba aizsardzības speciālistu vai personāla speciālistu redzeslokā kā risināms jautājums. Ne tāpēc, ka tā būtu nekaitīga, bet gan tāpēc, ka tās spēks un postošā iedarbība ir maz redzama. Un konfrontācijas gadījumos nekavējoties seko loģiski attaisnojumi “tu tā sāpīgi uztvēri”, “tas taču bija joks”, “tev vajadzēja saprast” utt. Tomēr šīs rīcības sekas var būt postošas gan attiecībā uz darba kvalitāti, gan komandas dinamiku, un cilvēki sāk šaubīties par sevi gan kā par ekspertiem, gan reizēm pat par savu mentālo veselību. Mulsinošākais ir tas, ka no malas īsti nekas nav pamanāms – pasīvā agresija parasti ir rūpīgi mērķēta un var izskatīties pat pēc rūpju pilnas un  konstruktīvas sadarbības. Turklāt  laiku pa laikam mēs varam brīnīties paši par sevi – kāpēc, pat zinot visus mehānismus, tomēr zaudējam savaldīšanos, kāpēc mūs – tādus loģiski domājošus un racionālus cilvēkus tik ļoti ietekmē strupas frāzes, kavēšana, solījumu nepildīšana utt., it īpaši, ja mēs jau zinājām, ka tieši tā arī būs.

Vebināru vada Līga Bērziņa, uzvediba.lv vadītāja, biedrības Latvijas Autisma apvienība vadītāja. Ikdienā palīdz risināt sarežģītas situācijas gan izglītības iestādēs, gan darba vidē, kā arī palīdz ģimenēm nevienkāršajā iekļaušanas ceļā.

Nodarbību rīko Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS.

Kas kopīgs motociklam un pusaudzim?
ДАТА:
04.11.2020
ВРЕМЯ:
16.30 - 18.00
Город:
МЕСТО:
ZOOM Vebinārs
ЛЕКТОР :
Artūrs Miksons

Par pusaudžu emocionālajām reakcijām – par uzrāvieniem, par bremzēšanu, par avārijām. Īsāk sakot – drošas braukšanas skola – kā saprast savu pusaudzi un veidot ar viņu pēc iespējas veselīgākas attiecības.

Vebināru vada Artūrs Miksons, ārsts-psihoterapeits, RSU Psihosomatikas klīnikas virsārsts, kurš ikdienā strādā gan ar pieaugušajiem, gan pusaudžiem.

Artūrs Miksons ir arī RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras docētājs, pasniedz lekcijas studentiem dažādos lekciju kursos – psihosomatika, psihiskā veselība, psihoterapija u.c. Studenti viņu ir atzinuši par vienu no interesantākajiem RSU pasniedzējiem. Papildus tam ir publicējis dažādus zinātniskos rakstus, piedalījies daudzos semināros un konferencēs gan Latvijā, gan ārpus tās robežām.

Nodarbību rīko Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fondu.

Kā kļūt par labāku sarunu biedru?
ДАТА:
27.10.2020
ВРЕМЯ:
16.00 - 17.30
Город:
МЕСТО:
ZOOM Vebinārs
ЛЕКТОР :
Līga Bērziņa

Sarunāšanās digitālajā laikmetā kļūst aizvien grūtāka, jo sarunu biedru nevar izslēgt kā viedierīci brīdī, kad viņš kļūst garlaicīgs, neinteresants un nepalīdz sasniegt mūsu mērķus. Ja kādreiz ierīces bija starpnieks komunikācijai, tad pašlaik tās var pat aizvietot komunikāciju.

Tomēr šie “spēles” nosacījumi var radīt bezgalīgas vientulības sajūtu pat ar šķietami tuvākajiem draugiem tieši sarežģītākajos brīžos mūsu dzīvē, ja par viņu nostāju kļūst “piezvani, kad esi ticis galā ar savām problēmām". Un, lai nezaudētu jau tā trauslo kontaktu, mēs sākam spēlēt izrādi sociālajos medijos un dzīvē, kurā viss ir perfekti un pareizi, bet mūsu dziļākās vēlmes un vajadzības netiek apmierinātas.

Digitālā pasaule atstāj iespaidu ne tikai uz personiskajām attiecībām, bet arī darba tirgū ir daudz talantīgu profesionāļu, kuri jūt sociālo trauksmi, lai gan ir spējīgi darīt visu iespējamo, lai tikai nebūtu jāsarunājas, jāzvana, jātiekas. Tas tiešā veidā ietekmē viņu karjeru un izolē viņus.

Šī būs saruna par to, ko mēs esam ieguvuši un ko zaudējuši, ko mēs varam gūt un zaudēt, atklājot sevi sarunā, kāda ir kvalitatīvas sarunas anatomija un kā soli pa solim kļūt par labu vai vismaz nedaudz labāku sarunu biedru.

Vebināru vadīja Līga Bērziņa, uzvediba.lv vadītāja, biedrības Latvijas Autisma apvienība vadītāja. Ikdienā palīdz risināt sarežģītas situācijas gan izglītības iestādēs, gan darba vidē, kā arī palīdz ģimenēm nevienkāršajā iekļaušanas ceļā.

ABC pasākumu moderēšanā
ДАТА:
13.10.2020
ВРЕМЯ:
16.00 - 17.30
Город:
МЕСТО:
ZOOM Vebinārs
ЛЕКТОР :
Mārtiņš Daugulis

Pasākuma moderatoram ir liela atbildība. Kas ir obligātās un kas ir mainīgās daļas pasākuma moderatora stilā, ētikā un darbības veidā - par to nodarbībā "ABC pasākumu moderēšanā". Tips&tricks moderatora darbā, kā arī pasākuma vadītāja filosofija.

Vebināru vadīja Mārtiņš Daugulis. Rīgas Stradiņa universitātes mācībspēks un programmas "Politika un politiskā komunikācija" vadītājs, kā arī TVNET moderators. Moderatora gaitās novadījis teju tūkstoti pasākumu visdažādākajos formātos. Mārtiņš ir izglītots kā politologs un sociālantropologs.

Divdesmit praktiski runas rīki
ДАТА:
06.10.2020
ВРЕМЯ:
16.00 - 17.30
Город:
МЕСТО:
ZOOM Vebinārs
ЛЕКТОР :
Dāvis Golds

Katrā cilvēkā mājo teicams orators, taču dažreiz iekšēja nedrošība vai slikta iepriekšēja pieredze traucē viņiem izpaust savu harizmu. Nodarbības laikā apskatīsim divdesmit praktiskus runas rīkus, kas palīdzēs gūt pašpārliecinātību un nodot spēcīgu vēstījumu jebkurai auditorijai. Nodarbība būs paredzēta gan tiem, kuriem jau ir labas uzstāšanās prasmes, gan tiem, kuri vēl tikai apgūst runas pamatus.

Vebināru vadīja Dāvis Golds, publiskās runas treneris biedrībā "Toastmasters International" un 2017. gada Eiropas publiskās runas čempions. Viņš ir pasniedzis uzstāšanās prasmes vairākās pasaules valstīs un kopumā ir individuāli novērtējis ap 200 publiskās runas. Dāvis ir dalījies ar savām zināšanām konferencēs TEDxRiga, Icebreakers '19, kā arī veidojis saturu projektam "Samsung digitālā skola".

Kā nepazaudēt sevi salīdzinājumos?
ДАТА:
16.06.2020
ВРЕМЯ:
16.00 - 17.30
Город:
МЕСТО:
ZOOM Vebinārs
ЛЕКТОР :
Līga Bērziņa

- Ko tu sūdzies? Paskaties, kā citi dzīvo!

- Kāpēc visi var, bet tu nevari?

- Kā tu izskaties? - Visi par tevi smiesies.

- Tava māsa tavā vecumā...

Brīvību mums var atņemt daudzos veidos, un salīdzināšana ir viens no smalkākajiem veidiem, kā transformēt identitāti. Tā var būt gan ļoti smalka tēla formēšana, gan brutāla vardarbības forma. Kā mēs ikdienā pazaudējam sevi salīdzinājumos, kā sevi atgūt atpakaļ? 

Vebināru vada Līga Bērziņa, uzvediba.lv vadītāja, biedrības Latvijas Autisma apvienība vadītāja. Ikdienā palīdz risināt sarežģītas situācijas gan izglītības iestādēs, gan darba vidē, kā arī palīdz ģimenēm nevienkāršajā iekļaušanas ceļā.

Kā dzīvot pilnasinīgi, nezinot, kas būs rīt?
ДАТА:
10.06.2020
ВРЕМЯ:
16.00 - 17.30
Город:
МЕСТО:
ZOOM Vebinārs
ЛЕКТОР :
Žanete Drone

Ir priekšstats, ka cilvēki gaida brīdi, kad beigsies pandēmija un “dzīve ATGRIEZĪSIES normālās sliedēs”. Taču šis ir arī brīdis, kad mums ir jāuzdod jautājums, cik ilgtspējīga, cilvēkiem un planētai draudzīga ir mūsu radītā ekonomiskā un sabiedriskā sistēma.

Visā pasaulē šobrīd mēs redzam neskaitāmas iniciatīvas un kustības, kur cilvēki rīkojas no šķietami jaunas pieejas, apzinoties, ka visi esam vienoti, un ka nav iespējams būt laimīgam, ja blakus kāds cieš – vienalga vai tas būtu cilvēks, dzīvnieks vai koks. Taču vienlaikus redzam arī centienus saglabāt brūkošo sistēmu, kura nemaz nebija cilvēcei un planētai draudzīga.

Vebinārā  kopā ar pieredzējušo integrālā koučinga meistari un līderības treneri Žaneti Droni runā par to, kā veicināt apzinātībā un cilvēciskā līdzcietībā balstītas sistēmu pārmaiņas, uzlūkojot neziņu nevis kā draudu, bet iespēju. Kā varam plānot nākotni, nevis balstoties pagātnes pieredzē, bet sajūtot iespējās, kas tikai rodas. Žanete ir meditācijas skolotāja apmācībā. Integrālā koučinga meistars un līderības attīstības konsultante biznesa skolā Nr. 1 pasaulē – INSEAD Francijā. Viņa izstrādā un vada koučinga un līderības attīstības programmas indivīdiem un grupām.

Vecāku un bērnu veselīgs pašvērtējums sociālo tīklu laikmetā
ДАТА:
20.05.2020
ВРЕМЯ:
16.00 - 17.30
Город:
МЕСТО:
ЛЕКТОР :
Līga Bernāte

Kāpēc atkarība no sociālajiem tīkliem bieži vien padara mūs un mūsu bērnus “nelaimīgus”? Kā pašam neiekrist sociālo tīklu “dubulto standartu” tīklos? Kā pasargāt bērnus, atbalstīt veselīga pašvērtējuma veidošanos? Vebinārā tiek aplūkots:

- kas īsti ir pašvērtējums, kad un kā tas sāk veidoties;

- cik liela nozīme pašvērtējumā ir attiecībām ar citiem un kādām tām jābūt.

- kas ir emocionālās vajadzības un vai tās var apmierināt, pavadot laiku pie ekrāniem.

- vai un cik daudz ekrāni un sociālie mediji bērniem ir vajadzīgi, un kādēļ tie mūs tā piesaista.

Vebināru vada Līga Bernāte – psiholoģe un psihoterapijas speciāliste Ģimenes psiholoģijas centrā LĪNA, kas strādā gan ar bērniem, gan pieaugušajiem. Papildus Līga savā darbā izmanto smilšu spēles terapijas metodi, EMDR un Theraplay, vada grupu nodarbības bērniem vai bērniem ar vecākiem. Līga ir mamma trīs bērniem.

Kā vecākiem sabalansēt darba un privāto dzīvi?
ДАТА:
13.05.2020
ВРЕМЯ:
16.00 - 17.30
Город:
МЕСТО:
ZOOM Vebinārs
ЛЕКТОР :
Līga Bernāte

Kā sabalansēt darba un privāto dzīvi? Kā tikt laukā no “vāveres riteņa”, pietiekami veltot laiku ģimenei un sev? Kā komunicēt, veidot sarunas un sarunāties? Ko un cik daudz mēs ieplānojam savā un bērnu ikdienā? Cik daudz no izfantazētā ideālā varianta ir iespējams sasniegt un kāda ir realitāte, mēģinot visu paspēt?

Vebināru vada psiholoģe Līga Bernāte stāsta par pieaugušo un bērnu emocionālajām vajadzībām, kādas tās ir un kad tās ir vai, gluži otrādi, nav jāņem vērā, kā arī par izdegšanu – ko tā nozīmē, un kā mēs varam sev palīdzēt, lai nepārtērētu spēkus.

"Вывсеврете" - Вы все (или вы всё) врете.
ДАТА:
11.05.2020
ВРЕМЯ:
16.00 - 17.30
Город:
МЕСТО:
ZOOM Vebinārs

“Вывсеврете” или почему факты для некоторых не имеют значения. Как разлагается правда? Может ли фактчекинг быть токсичным? Эти и другие неудобные вопросы на актуальную тему.

Солвита Денис-Лиепниеце, доктор коммуникационных наук, доцент Видземской высшей школы, консультант по медийной грамотности Балтийского центра развития СМИ. Автор публикаций на тему стратегической политической коммуникации.

Demokrātija, godīga saruna un manipulācija.
ДАТА:
06.05.2020
ВРЕМЯ:
16.00 - 17.30
Город:
МЕСТО:
ZOOM Vebinārs
ЛЕКТОР :
Artis Svece

Mūsdienu mediji ne tikai ziņo, bet arī prasa viedokli. Varas iestādes ne tikai pieņem lēmumus, bet arī rīko sabiedriskās apspriešanas. Katrs zīdainis zina, ka nepieciešama atgriezeniskā saite, komunikācija un diskusija. Un, protams, ir taisnība, ka saruna ir nozīmīgs demokrātiskas sabiedrības balsts. Tomēr ne jebkura saruna. Publiskā telpa ir pilna ar pseidodiskusijām un pseidokomunikāciju. Kas raksturīgs manipulētai sarunai, un kas nepieciešams, lai tā būtu godīga? 

Nodarbību vada Artis Svece – filozofs un publicists, Dr. filoz., Latvijas Universitātes docents, plaši publicējies Latvijas medijos, tai skaitā laikrakstā Diena, žurnālā Rīgas Laiks, portālos Delfi, Satori, Punctum u.c. Kursus par kritisko un analītisko domāšanu viņš ir pasniedzis Latvijas Universitātē un Valsts administrācijas skolā. Viņa lekcijas pieejamas LU Open Minded interneta portālā.

Близость, ярость или игра? Как строить отношения во время карантина
ДАТА:
27.04.2020
ВРЕМЯ:
16.00 - 17.30
Город:
МЕСТО:
ZOOM Vebinārs
ЛЕКТОР :
Marija Šumihina

Чтобы хорошо адаптироваться к изменениям, нам нужны время, силы и поддержка. Как договариваться с близкими о правилах для новой жизни?

Мария Шумихина, психолог и коуч. Член правления Международной Ассоциации психоанализа бизнеса и организаций. В прошлом была журналистом в России (работала в "Известиях" и "Огоньке"), затем ушла в развитие бизнеса (инвестиционная компания "Ай Ти Инвест", бизнес-клубы). Психологическое образование, ориентированное на практику по американским стандартам, получила в Институте практической психологии и психоанализа (Москва). Повышение квалификации - системная семейная терапия и групповой анализ (Московский институт психоанализа).

Kāpēc tu man besī kopš 12. marta?
ДАТА:
15.04.2020
ВРЕМЯ:
16.00 - 17.30
Город:
МЕСТО:
ZOOM Vebinārs
ЛЕКТОР :
Artūrs Miksons

Kur rodas emocijas, tai skaitā bailes un dusmas? Kā mēs mēdzam emocijas izpaust destruktīvā veidā, paši to pat neapzinoties? Kā tas ir būt kopā 24/7 un kā ar to sadzīvot? Kā neziņa un bailes ietekmē mūsu ikdienu, tai skaitā izraisa dusmas? Kā pēc iespējas veselīgāk un konstruktīvāk izpaust emocijas, lai paši nesaslimtu (fiziski un psihiski) un nenodarītu pāri citiem?

Vebināru vada Artūrs Miksons ir ārsts-psihoterapeits, RSU Psihosomatikas klīnikas virsārsts, kurš ikdienā strādā gan ar pieaugušajiem, gan pusaudžiem. Artūrs Miksons ir arī RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras docētājs, pasniedz lekcijas studentiem dažādos lekciju kursos – psihosomatika, psihiskā veselība, psihoterapija u.c. Studenti viņu ir atzinuši par vienu no interesantākajiem RSU pasniedzējiem. Papildus tam ir publicējis dažādus zinātniskos rakstus, piedalījies daudzos semināros un konferencēs gan Latvijā, gan ārpus tās robežām.

Безопасная привязанность в личных и рабочих отношениях
ДАТА:
27.02.2019
ВРЕМЯ:
17.30 - 20.00
Город:
Rīga
МЕСТО:
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
ЛЕКТОР :
Marija Šumihina

Концепция "безопасной привязанности" постепенно меняет весь мир. Как безопасные отношения, которые выстраиваются в детстве между ребенком и родителями, влияют на его выборы на протяжении жизни и сказываются на его профессиональных результатах и благосостоянии. Отражение "безопасной привязанности" на уровне функционирования мозга и всего организма. Как регулировать уровень безопасности в отношениях в семье и на работе. Как западные команды переходят от иерархических отношений к командной работе, и как на это влияют открытия в области "безопасной привязанности".

 

Мария Шумихина, психолог и коуч. Член правления Международной Ассоциации психоанализа бизнеса и организаций. В прошлом была журналистом в России (работала в "Известиях" и "Огоньке"), затем ушла в развитие бизнеса (инвестиционная компания "Ай Ти Инвест", бизнес-клубы). Психологическое образование, ориентированное на практику по американским стандартам, получила в Институте практической психологии и психоанализа (Москва). Повышение квалификации - системная семейная терапия и групповой анализ (Московский институт психоанализа).

Kā nesastrīdēties runājot par politiku?
ДАТА:
04.10.2018
ВРЕМЯ:
17.30 - 20.00
Город:
Rīga
МЕСТО:
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
ЛЕКТОР :
Ilze Dzenovska
Aidis Tomsons

Sarunas par politiku mēdz būt karstas un pat ļoti karstas, kad emocijas sit augstu vilni un konflikts šķiet neizbēgams. Tomēr viedokļu sadursme ir normāla parādība, jo mēs visi esam dažādi. Izvairīšanās no strīdiem nav risinājums, bet ir svarīgi mācēt nenonākt līdz personiskam konfliktam. Kā atrisināt konfliktu, ja tomēr tas noticis? Kā saglabāt savstarpēju cieņu? Kā sadzirdēt, pieņemt, cienīt apkārtējo viedokli?

Sarunu vada mediatore, apzinātas komunikācijas trenere un sociālu pārmaiņu fasilitātore llze Dzenovska un Latvijas Radio žurnālists Aidis Tomsons.

Kā veidot saskarsmi, lai saprastos?
ДАТА:
21.03.2018
ВРЕМЯ:
17.30 - 20.00
Город:
Rīga
МЕСТО:
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
ЛЕКТОР :
Ilze Dzenovska

Kā veidot saskarsmi, lai saprastos? Kāda loma mūsu izvēlētai valodai un vārdiem? Kas intīmām un publiskām sarunām kopīgs? Kādēļ reizēm kļūstam neizprotoši, paliekam nesaprasti un jūtamies pārprasti? Kas notiek mūsu smadzenēs, kad zaudējam saklausīt spēju un izpratne sašķobās? Kas ir kvalitatīvas sarunas elementi? Kā no spējas klausīties nonākam līdz spējai sadzirdēt?

Nodarbību vada Ilze Dzenovska. Mediatore, apzinātas un cieņpilnas komunikācijas trenere un sociālu dialogu  fasilitātore. Peace Lab dibinātāja, Sertificētu mediatoru padomes locekle. Mag. Miera un taisnīguma studijās, Mag.Tiesību zinātnē, Starptautisku miera izglītības apmācību vadītāja. Palīdz cilvēkiem, organizācijām un kopienām:

  • transformēt konfliktus un vadīt grūtas sarunas
  • apgūt efektīvu un cieņpilnu komunikāciju
  • attīstīt emocionālo inteliģenci līderībā un komandas darbā
  • vadīt pārmaiņas un radīt ilgtspējīgas partnerības
Publiskās runas kvalitatīvās sastāvdaļas
ДАТА:
15.03.2018
ВРЕМЯ:
17.30 - 20.00
Город:
Rīga
МЕСТО:
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
ЛЕКТОР :
Pēteris Krilovs

Nodarbības saturs:

1. Runātāja balss pārvaldīšanas tehnika. Kas parasti traucē balsi lietot brīvi un skanīgi? Vai var vingrinājumu un treniņu ceļā uzlabot runas skanīgumu?

2. Runas satura apzināta strukturēšana un runas dramaturģija. Kā paredzēt un pareizi sevi pasniegt gaidāmajai auditorijai? Vai un kā definēt runātāja “drāmu”? Vai un kā iepriekš noteikt vai improvizācijas ceļā veidot savas runas žanru? Kā savu mono-uzstāšanos (mono-runu) pārveidot par dialogu ar savu auditoriju?

Nodarbību vada Pēteris Krilovs – Teātra un kino režisors. Latvijas Kultūras Akadēmijas prorektors radošajā darbā; Audiovizuālās mākslas apakšprogrammas direktors; Profesors , Mag. Art. ,Publiskās runas skolotājs.

КОНТАКТЫ

Lelde Prūse
Продюсер фестиваля, руководитель Школы общения LAMPA

Партнёры