Atpakaļ

Diskusija "Klimatneitrālas pilsētas jau pēc 8 gadiem – sapnis vai īstenība?"

Datums: 2022. gada 1. jūlijā
Norises vieta: Skatuve #Misijas
Kļūt par daļu no NetZeroCities Eiropas misijas - līdz 2030. gadam kļūt par klimatneitralitātes celmlaužiem, kalpojot par paraugu citām pilsētām - gribēja 377 pilsētas. Eiropas Komisija kā pionierus misijas paveikšanai izvēlējās 100 pilsētas, tostarp arī Rīgu un Liepāju.

BET - kāda ir temperatūra pašvaldībās attiecībā uz šo ambiciozo mērķi? Vai ir nojausma no kura gala sākt? Kas varētu būt klupšanas akmeņi? Un kā mēs varam savstarpēji pielīdzināt tik dažādas Eiropas pilsētas viena mērķa sasniegšanai?

Godīgi arī centīsimies atbildēt uz jautājumu, vai klimatneitrāla pilsēta patiešām var būt mūsdienu pasaules realitāte vai tomēr tas ir tikai tāls sapnis? Vai pilsētai vajadzīga sabiedrība, kas saprot šo misiju un ir gatava iesaistīties? Un vai sabiedrībai vajadzīga klimatneitrāla pilsēta?

Galu galā, mēģināsim saprast, vai mēs zinām, kā vispār iespējams izmērīt klimatneitralitāti pilsētas kontekstā, lai nenodarbotos tikai ar zaļmaldināšanu un nepamatotu zaļā tēla veidošanu?

Jautāsim arī tev, skatītāj, kas, tavuprāt, mūsu pilsētām būtu jādara, lai tās patiesi kļūtu klimatneitrālas un gūtu sabiedrības atbalstu?
Šajā vietnē tiek apkopoti Sarunu festivāla LAMPA pasākumu materiāli. Festivāla rīkotāji neuzņemas atbildību par pasākumu dalībnieku viedokļu saturu, kā arī nerediģē to, ciktāl viedokļu saturs nav acīmredzami pretējs Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem.

Citi pasākumu ieraksti

Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri