Atpakaļ

Saruna "Atkritumu šķirošanas piktogrammas Ziemeļvalstīs un Latvijā"

Datums: 2022. gada 2. jūlijā
Norises vieta: Skatuve #Misijas
Kopš 2021. gada Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju ir sācis darbu pie atkritumu šķirošanas piktogrammu sistēmas ieviešanas Latvijā.

Piktogrammas savulaik tika izstrādātas un ieviestas Dānijā, pamazām nonākot arī visās pārējās Ziemeļvalstīs. Piktogrammas, kas cilvēkiem labāk palīdz noorientēties atkritumu šķirošanā, ir arī nozīmīgs motivators ražotājiem pāriet uz videi draudzīgāku iepakojuma sistēmu. Piktogrammu testēšanā Latvijā ir iesaistījušās vairākas pašvaldības un tās iedzīvotāji, kā arī Rīgas Tehniskā universitāte.

Diskusijā pārrunāsim iesaistīto pušu pieredzi un darbu pie piktogrammu projekta Latvijā. Vai piktogrammas, kuras ieviestas Ziemeļvalstīs, derēs arī Latvijai?
Šajā vietnē tiek apkopoti Sarunu festivāla LAMPA pasākumu materiāli. Festivāla rīkotāji neuzņemas atbildību par pasākumu dalībnieku viedokļu saturu, kā arī nerediģē to, ciktāl viedokļu saturs nav acīmredzami pretējs Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem.

Citi pasākumu ieraksti

Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri