Nodarbību grafiks

Kritiskā domāšana un vizuālā retorika
Datums:
01.12.2020
Laiks:
16.00 - 17.30
Pilsēta:
Vieta:
ZOOM Vebinārs
Lektors:
Artis Svece

Lai nepazustu informācijas un viedokļu gūzmā, ir nepieciešams domāt kritiski. Vienlaicīgi mūsdienu pasaulē domāt kritiski nozīmē ne tikai pārbaudīt faktus un izvērtēt argumentus, bet arī analizēt vizuālos vēstījumus. Attēli ir visur, bet mēs ne vienmēr spējam domājam par tiem kritiski, jo nepamanām daudzos veidus, kā tie mūs uzrunā un iespaido. Vizuālā retorika ir jauna nozare, kas pēta, kā vizuālie iespaidi, dizains un attēli tiek izmantoti, lai pārliecinātu.

Vebināru vadīs Artis Svece. Filozofs un publicists, Dr. filoz., Latvijas Universitātes docents, plaši publicējies Latvijas medijos, tai skaitā portālos Satori, Delfi, Punctum, žurnālos Rīgas Laiks un Studija, laikrakstā Diena u.c. Kursus par kritisko domāšanu viņš pasniedzis Latvijas Universitātē,  viņa lekcijas pieejamas LU Open Minded platformā. 

Nodarbība būs pieejama arī tiešraidē Sarunu festivāla LAMPA facebook lapā.

Nodarbības ieraksts pēc nodarbības nebūs pieejams.

Nodarbību rīko Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS.

DALĪBA BEZ MAKSAS

 

Kā klausīties un dzirdēt ārpus vainas un vainošanas?
Datums:
08.12.2020
Laiks:
16.00 - 17.30
Pilsēta:
Vieta:
ZOOM Vebinārs
Lektors:
Ilze Dzenovska

Ikviena sarunai ir līdzautorības potenciāls, kas īstenojas, ja klausāmies ne tikai vārdus, bet arī sadzirdam un atpazīstam mūsu vajadzības un samudžinātos lūgumus aiz tiem. Taču ikviena klausītāja alķīmiķa spēks ir savietojams ar viņa/-as pašempātijas un apzinātas uztveres izvēles izkopšanu. Kā klausīties un dzirdēt ārpus vainas un vainošanas un kā dzirdēt, lai satuvinātos, nevis attālinātos šajā savstarpējās attālināšanās laikā — par to būs mūsu saruna.

Vebināru vadīs Ilze Dzenovska. llze ir mediatore un profesionāle ar vairāk kā piecpadsmit gadu pieredzi konfliktu risināšanas, nevardarbīgas komunikācijas un sociālo pārmaiņu īstenošanas jomā Latvijā un starptautiski. Ar labestīgu degsmi savā "miera takas"  personiskajā un profesionālajā ceļā Ilze integrē starptautiska "peacebuilder" akadēmisko un globālā miera būvēšanas pieredzi ar dziļu izpratni par cilvēku emocionālas inteliģences un apzinātības attīstības izaicinājumiem. Ikdienā Ilze atbalsta līderus,  organizāciju komandas, kā arī plašākas kopienas, tai skaitā izglītības sektora  dalībniekus ceļā uz cieņpilnu sarunāšanās kultūru, līdzsvarotu varas attiecību un ilgtspējīgu partnerību veidošanu."

Nodarbība būs pieejama arī tiešraidē Sarunu festivāla LAMPA Facebook lapā.

Nodarbību rīko Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS.

DALĪBA BEZ MAKSAS

Kontakti

ILZE SAMĪTE
Sarunu skolas LAMPA vadītāja

Partneri