Nodarbību grafiks

Kas ir dažādība un kā to var vadīt?
Datums:
18.05.2021
Laiks:
16.00-17.30
Vieta:
Sarunu festivāla LAMPA Facebook lapā un portālā DELFI

Vai 50% sievietes ir dažādība? Saruna par dažādības kompetenci, tās atraisīšanu un vadīšanu. Organizāciju vadītāji arvien biežāk apsver dažādot savu darba spēku, jo ir dzirdējuši, ka dažādība ir būtiska uzņēmuma reputācijai, konkurētspējai un inovācijām. Dažādība un tās vadība tāpat kā ilgtspēja un tās mērķi pēdējo gadu laikā ir kļuvuši gan par integrētu uzņēmējdarbības sastāvdaļu, gan par modes kliedzienu un reputāciju spodrinošu saukli, kura būtība nereti paliek neizprasta un neīstenota.

Šajā nordarbībā pieskarsimies virknei jautājumu, kas palīdzēs labāk izprast ar dažādības vadību saistītos izaicinājumus un ieguvumus. Kas īsti ir dažādības kompetence? Ko darīt ar dažādību, kā to iekļaut un atraisīt? Ar ko sākt, lai to vadītu? Vai dažādības vadībai ir sakars ar ilgtspēju, inovācijām un konkurētspēju? Vai dažādība un vienlīdzība ir antonīmi? Kapēc dažādības iniciatīvas mēdz but neefektīvas? Kāpēc baidāmies, strādājot ar dažādību? Kāpēc dažādība rada problēmas? Un kāds Norvēģijai sakars ar dažādības vadību?

 

Agnese Cimdiņa, Phd, padomniece Norvēģijas karalistes vēstniecībā Rīgā, sociālantropoloģe, sertificēta dažādības vadības eksperte un autore. Specializējusies biznesa antropoloģijā un padziļināti pievērsusies Ziemeļvalstu, Latvijas un Tuvo Austrumu sabiedrībām, pētot uzņēmējdarbību, reģionālo attīstību, inovācijas un dzīvesveidus ilgtspējas un starpkultūru kontekstos. Ilgus gadus bijusi pētniece un pasniegusi sociālantropoloģiju un starptautisko mārketingu Norvēģijas un Latvijas augstkolās. Maģistra un doktora grādu socialājā antropoloģijā ieguvusi Bergenas Universitātē Norvēģija. 2019. gadā sertificējusies dažādības vadībā Norvēģijā un Starptautiskajā Personāla Sertificēšanas Asociācijā.

Nodarbību atbalsta Norvēģijas vēstniecība Latvijā un EEA/Norway Grants.

 

Pēc nodarbības tos, kas vēlēsies turpināt sarunu ar Agnesi un citiem nodarbības apmeklētājiem jau mazākā lokā, aicināsim pievienoties Zoom Meetings viedokļu apmaiņai.

 

Rīko: Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS

Nodarbību atbalsta Norwegian Embassy in Riga, EEA and Norway Grants Latvia un Delfi.lv.

 

Nodarbība būs pieejama tiešraidē Sarunu festivāla LAMPA Facebook lapā, kā arī portāla Delfi Tiešraižu sadaļā.

Nodarbības video un audio ieraksts būs pieejams https://festivalslampa.lv/lv/sarunu-skola/nodarbibu-ieraksti,  kā arī Sarunu festivāla LAMPA Facebook lapā. 

 

DALĪBA BEZ MAKSAS.

Kontakti

Lelde Prūse
Festivāla producente, Sarunu skolas LAMPA vadītāja

Partneri