Nodarbību grafiks

Savaldīt, pieradināt vai sadraudzēties - emociju nozīme runās un sarunās
Datums:
26.02.2021
Laiks:
16.00
Pilsēta:
Vieta:
ZOOM
Lektors:
Krista Vāvere

Pandēmijas neziņa un stress saasina mūsu emocijas. Arī būdami pieklājīgi cilvēki, pēkšņi varam sevi atrast nesavaldīgā epizodē, agresīvā teikumā, kuru nožēlojam, vēl pirms esam tikuši līdz tā beigām. Ilgstošā krīze atgādina — ir jāpievērš uzmanība savai emocionālajai dzīvei un emociju izpausmei runā.

Nodarbībā kopā ar Kristu Vāveri pētīsim emocijas caur piemēriem no mākslas un dzīves. Mācīsimies attīstīt jūtīgumu, lai pamanītu savas un sarunas partnera emocijas, un spētu saglabāt emocionālo līdzsvaru sarunas vai runas laikā.

Krista Vāvere - pieredzējusi mediju komunikācijas un prezentāciju prasmju trenere, konsultante, žurnāliste ar vairāk nekā 25 gadu praktisko pieredzi.
Šobrīd ir autore žurnālā "IR Brīvdienas" un kopš 2010. gada vada prezentācijas un mediju treniņus apmācību centrā Triviums. Caur raidījumiem 100g kultūras, Viss notiek un Kopā, viņa stāstījusi mums par mākslu un kultūru, par sabiedrībā aktuālo. Žurnāliste, kura nav vairījusies runāt par grūtām tēmām, bet vienmēr ir spējusi to darīt cieņpilni.

Nodarbība notiks Zoom vebināra formātā.

Pēc nodarbības tos, kas vēlēsies turpināt sarunu ar Kristu vai citiem nodarbības apmeklētājiem jau mazākā lokā, aicināsim pievienoties Zoom Meetings viedokļu apmaiņai.  

 

Nodarbība būs pieejama arī tiešraidē Sarunu festivāla LAMPA  Facebook lapā.

Nodarbību rīko Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS.

DALĪBA BEZ MAKSAS.

Humora nozīme savstarpējā komunikācijā
Datums:
10.03.2021
Laiks:
16.00
Pilsēta:
Vieta:
ZOOM

Kopš seniem laikiem humora izjūta uzskatīta par pozitīvu un vēlamu rakstura īpašību. Cilvēki, kas sarunā spēj veikli un asprātīgi pajokot, biežāk izpelnās atzinību un uzticību. Tāpat var novērot, ka vajadzība jokot īpaši raksturīga saspringtām situācijām.

Tāpēc Dr.psych. Ievas Stokenbergas vadītajā nodarbībā pārrunāsim, kādas ir humora funkcijas savstarpējā komunikācijā. Humoram ir dažādas dabas, kas atšķiras pēc labvēlības pret joka adresātu, tāpēc kopīgi apskatīsim humora pozitīvās un negatīvās izpausmes sarunā un mēģināsim saprast, kādos gadījumos humors ir un kādos nav veselīgs un labvēlīgs visiem iesaistītajiem. 

Ieva Stokenberga Dr. psych., Latvijas Universitātes docente, LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes (PPMF) Psiholoģijas nodaļas vadošā pētniece. Māca psiholoģijas vēsturi, sociālo psiholoģiju, vada sociālpsiholoģiskos treniņus un seminārus. Paralēli vada seminārus organizācijās saistībā ar komandas veidošanu, darba efektivitātes veicināšanu, sadarbību ar klientiem. Strādājusi kā Latvijas Ģimenes plānošanas un seksuālās veselības asociācijas "Papardes zieds" projektu koordinatore, jauniešu konsultante, vadījusi seminārus par seksuālās veselības jautājumiem jauniešiem, skolotājiem un neformālās izglītības treneriem. Latvijas Jauno zinātnieku apvienības biedre.

Pēc nodarbības tos, kas vēlēsies turpināt sarunu ar Ievu un citiem nodarbības apmeklētājiem jau mazākā lokā, aicināsim pievienoties Zoom Meetings viedokļu apmaiņai.

Rīko: Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS

Nodarbība tapusi sadarbībā ar Tele2.

Nodarbība būs pieejama arī tiešraidē Sarunu festivāla LAMPA  Facebook lapā.

DALĪBA BEZ MAKSAS.

Kāpēc ir labi strīdēties?
Datums:
25.03.2021
Laiks:
16.00
Pilsēta:
Vieta:
ZOOM

Strīdi un domstarpības esot neatņemama mūsu dzīves sastāvdaļa. Vai tiešām? Vai cilvēki nebūtu laimīgāki, ja ģimene, skola, darbavieta un pasaule vispār būtu brīva no nesaskaņām un konfliktiem?  Kāpēc, neraugoties ne uz cilvēces tūkstošiem gadu ilgajām daudzveidīgajām konfliktu risināšanas tradīcijām, ne pēdējās desmitgadēs augsti attīstīto digitālo tehnoloģiju radītajām izmaiņām komunikācijā, konflikti mūsu dzīvē joprojām ir klātesoši? Kāpēc tie ir un būs, neatkarīgi no tā, vai tos veicinām un paši izraisām, vai arī cenšamies tos nemanīt un pat izvairīties no jebkādām domām par konfliktiem?
Lai turpmāk domstarpību vai konflikta dēļ nevienam nenāktos pazaudēt attiecības ar citiem un arī nebūtu jāzaudē sevi attiecībās, Lelde Kāpiņa, no savā mediatora un sistēmiskās ģimenes psihoterapijas praksē gūtās pieredzes dalīsies pārdomās par šiem jautājumiem. Lelde aicinās kopā meklēt atšķirības starp domstarpībām un konfliktiem, kā arī piedāvās meklēt atbildi uz jautājumu, vai iespējams strīdēties cieņpilni. Palūkosimies arī uz ikdienas praksi, kā digitālā vide var palīdzēt vai traucēt strīdu risināšanā.

Lelde Kāpiņa – sertificēta mediatore, sistēmiskās un ģimenes psihoterapijas speciāliste un supervizore, kura savā vairāk kā desmit gadu ilgajā darbā ar konfliktējošiem cilvēkiem ir pārliecinājusies, ka pat no naidīgiem, sāpīgiem un postošiem konfliktiem ir iespējams iziet ar mieru un labu atrisinājumu.

 

Pēc nodarbības tos, kas vēlēsies turpināt sarunu ar Leldi un citiem nodarbības apmeklētājiem jau mazākā lokā, aicināsim pievienoties video sazvanam savstarpējai viedokļu apmaiņai. 

Rīko: Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS

Nodarbība tapusi sadarbībā ar Tele2.

Nodarbība būs pieejama arī tiešraidē Sarunu festivāla LAMPA feisbuka lapā. 

DALĪBA BEZ MAKSAS.

Kontakti

Lelde Prūse
Festivāla producente, Sarunu skolas LAMPA vadītāja

Partneri