Sarunu skola

Sarunu skola LAMPA ir praktisku nodarbību cikls Rīgā un reģionos, kuru laikā ikviens varēs gūt praktiskas iemaņas labākai saskarsmei ar līdzcilvēkiem.

Populisms, tukšas runas, narcisisms un pakāpšanās uz cita pleciem pēdējos gados ir kļuvušas par ierastām lietām. Mēs dzīvojam katrs savā sociālajā burbulī, tik dalītas informācijas un kategorisku viedokļu

pasaulē, ka bieži vien vairs neprotam sarunāties – cieņpilni, argumentēti, uzklausot vienam otru un pieņemot, ka katram viedoklim ir tiesības pastāvēt, neatkarīgi no tā, vai tas sakrīt ar mūsējo. Sarunu skola LAMPA būs tieši par to – par cieņpilnas sarunu kultūras stiprināšanu, par argumentētu diskusiju, pretēju viedokļu uzklausīšanu, iedziļināšanos, domāšanu un analizēšanu.

Nodarbību grafiks

Tea Tree Impro meistarklase “Kļūdīties ir forši!”
Datums:
29.11.2018
Laiks:
17:30-20:00
Pilsēta:
Valmiera
Vieta:
Valmieras integrētā bibliotēka
Lektors: Mairita Strūberga

“Kļūdīties ir forši” – ar šādu domu daudzi improvizatori kāpj uz skatuves, jo apzinās, ka bez kļūdām spēlēt improvizācijas teātri ir gandrīz neiespējami.

Arī ikdienas komunikācijā mēs pieļaujam kļūdas, kuras bieži ir nenozīmīgas, bet tāpat raisa nepatīkamas sajūtas. Sajūtas, kas rodas, kļūdoties svarīgu sarunu laikā, ir jāmēģina nobloķēt un neļaut tām ietekmēt savu labsajūtu un sarunas rezultātu. Kļūdas mēdz mūs stindzināt, neļaujot būt spontāniem, kavē spert soļus un izteikt vārdus, kurus vēlamies, un ietekmē mūsu pašapziņu. 

Improvizācijas teātris ir vieta, kur iemāca apzināties kļūdas un pieņemt to radītās sajūtas vai izmantot tās savā labā, lai pilnvērtīgi baudītu darba, radošos un dzīves procesus.

Par Mairitu Strūbergu:

Meistarklasi vadīs Tea Tree Impro dibinātāja un vadītāja Mairita Strūberga, kas jau 15 gadus nodarbojas ar improvizācijas teātri – tā pētīšanu un pielietošanu gan ikdienā, gan uz skatuves. Pieredzi improvizācijā Mairita guvusi, sākotnēji apmeklējot nodarbības skolas laikā un vēlāk - strādājot pie bakalaura darba “Improvizācijas teātris Latvijā”. Paralēli apmeklējusi vairāk nekā 10 improvizācijas meistarklases pie pasaulē pazīstamiem improvizatoriem, kā arī vadījusi savu improvizācijas teātri.

IEEJA BRĪVA.

Nodarbība tapusi sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā, Valsts kultūrkapitāla fondu un Valmieras integrēto bibliotēku

 

Ievads argumentācijas un kritiskās domāšanas pamatprincipos
Datums:
01.12.2018
Laiks:
11:00-13:30
Pilsēta:
Preiļi
Vieta:
Preiļu Brīvā skola, Aglonas iela 22, Preiļi
Lektors: Rasmuss Filips Geks

Nodarbībā kopīgi apskatīsim, kā būvēt spēcīgi pamatotu argumentu, ko nozīmē kritiskā domāšana, kā darbojas zinātniskā metode un kā šos rīkus izmantot argumentu veidošanā un lēmumu pieņemšanā. Uzzināsiet arī, kādi ir pierādījumi, ar kuru palīdzību tiek pamatoti apgalvojumi, un kādas ir biežāk izplatītās loģikas kļūdas, kuras iezogas cilvēku argumentos. Nodarbībā iegūsiet praktiskas, dzīvē pielietojamas prasmes.

Par Rasmusu Filipu Geku:

Latvijas Debašu asociācijas "QUO tu domā?" valdes loceklis. Ieguvis bakalaura grādu Rīgas Ekonomikas augstskolā, specializējoties ekonomikas un finanšu jomā, Rasmuss šobrīd ir domnīcas PROVIDUS pētnieks. Universitātes laikā uzrādījis labus rezultātus starptautiskos debašu turnīros, uzvarot Latvijas lielāko augstskolu rīkotos debašu turnīrus, kā arī iekļūstot Oksfordas Universitātes debašu turnīra finālā un Kembridžas Universitātes debašu turnīra pusfinālā. Šobrīd Rasmuss darbojas kā augstskolu debašu turnīru tiesnesis, kā arī aktīvi vada argumentācijas un kritiskās domāšanas darbnīcas.

Nodarbība tapusi sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā, Valsts kultūrkapitāla fondu, Preiļu Brīvo skolu un Biedrību Preiļi izglītotai Latvijai.

Ieeja ir brīva, uzrādot bezmaksas biļeti drukātā veidā vai viedtālrunī.

Starppaudžu komunikācija
Datums:
06.12.2018
Laiks:
17:00-19:30
Pilsēta:
Rīga
Vieta:
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Konferenču zāle
Lektors: Maija Biseniece

Katram cilvēkam attiecības ir līdzeklis, lai attīstītu pašam sevi, savu Patību. Un tā kā cilvēku dzīvē attiecību loma ik pa brīdim tiek pārvērtēta no jauna, tad nodarbībā kopīgi apskatīsim dažādus attiecību samezglojumus starp paaudzēm sabiedrībā un dzimtā, kurus mēdz dēvēt arī par komunikācijas musturiem. 

Iepazīsim atziņas, kuras, parāda, ka ģimene funkcionē kā vienots veselums – dzīvs organisms šī vārda visās nozīmēs. Starp paaudzēm pastāv “neredzamas saites” – iepriekšējo paaudžu “novēlējumu” - “vēstījumu” veidā, kurus cilvēki mēdz pārnest uz attiecībām ne tikai ģimenē, bet arī darba komandā un sabiedrībā. Saskatot komunikācijas musturus var izprast to ietekmi uz savu, ģimenes locekļu un citu cilvēku emocijām, uzvedības formām, pārdzīvojumiem un izvairīties no attiecību sarežģījumiem, vieglāk atrisināt konfliktus un gūt pozitīvas emocijas.

Nodarbību vadīs Maija Biseniece, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Psiholoģijas nodaļas docente. Viņa vairāk nekā trīsdesmit gadus docē praktikumu sociālajā psiholoģijā komunikācijas prasmju pilnveidošanai un ģimenes psihoterapijas kursus dažāda līmeņa studiju programmās. Vairāku psiholoģijas mācību grāmatu un metodisko materiālu līdzautore. 

Ieeja ir brīva, uzrādot bezmaksas biļeti drukātā veidā vai viedtālrunī.

Ierašanās no plkst. 16.30.

Nodarbība tapusi sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā, Valsts kultūrkapitāla fondu un Latvijas Nacionālo mākslas muzeju.

Dalības nosacījumi

Sarunu skolas nodarbības var apmeklēt ikviens interesents, iepriekš piesakoties bezmaksas biļetei, tiklīdz ir atvērta pieteikšanās konkrētajai nodarbībai.

Nodarbību materiāli

Nodarbība: (Sa)runa, runas prasme un demokrātija: kā viss sācies
Galerija
Nodarbība: Publiskās runas kvalitatīvās sastāvdaļas
Galerija
Nodarbība: Ievads argumentācijas un kritiskās domāšanas pamatprincipos
Galerija
Nodarbība: Ceļvedis grūtām sarunām
Ceļvedis grūtām sarunām

Kontakti

ILZE SAMĪTE
Sarunu skolas LAMPA vadītāja

Partneri