Sarunu skola

Sarunu skola LAMPA ir praktisku nodarbību cikls Rīgā un reģionos, kuru laikā ikviens varēs gūt praktiskas iemaņas labākai saskarsmei ar līdzcilvēkiem.

Populisms, tukšas runas, narcisisms un pakāpšanās uz cita pleciem pēdējos gados ir kļuvušas par ierastām lietām. Mēs dzīvojam katrs savā sociālajā burbulī, tik dalītas informācijas un kategorisku viedokļu

pasaulē, ka bieži vien vairs neprotam sarunāties – cieņpilni, argumentēti, uzklausot vienam otru un pieņemot, ka katram viedoklim ir tiesības pastāvēt, neatkarīgi no tā, vai tas sakrīt ar mūsējo. Sarunu skola LAMPA būs tieši par to – par cieņpilnas sarunu kultūras stiprināšanu, par argumentētu diskusiju, pretēju viedokļu uzklausīšanu, iedziļināšanos, domāšanu un analizēšanu.

Nodarbību grafiks

Kā kļūt par labāku sarunu biedru?
Datums:
27.10.2020
Laiks:
16.00 - 17.30
Pilsēta:
Vieta:
ZOOM Vebinārs
Lektors: Līga Bērziņa

Sarunāšanās digitālajā laikmetā kļūst aizvien grūtāka, jo sarunu biedru nevar izslēgt kā viedierīci brīdī, kad viņš kļūst garlaicīgs, neinteresants un nepalīdz sasniegt mūsu mērķus. Ja kādreiz ierīces bija starpnieks komunikācijai, tad pašlaik tās var pat aizvietot komunikāciju.

Tomēr šie “spēles” nosacījumi var radīt bezgalīgas vientulības sajūtu pat ar šķietami tuvākajiem draugiem tieši sarežģītākajos brīžos mūsu dzīvē, ja par viņu nostāju kļūst “piezvani, kad esi ticis galā ar savām problēmām". Un, lai nezaudētu jau tā trauslo kontaktu, mēs sākam spēlēt izrādi sociālajos medijos un dzīvē, kurā viss ir perfekti un pareizi, bet mūsu dziļākās vēlmes un vajadzības netiek apmierinātas.

Digitālā pasaule atstāj iespaidu ne tikai uz personiskajām attiecībām, bet arī darba tirgū ir daudz talantīgu profesionāļu, kuri jūt sociālo trauksmi, lai gan ir spējīgi darīt visu iespējamo, lai tikai nebūtu jāsarunājas, jāzvana, jātiekas. Tas tiešā veidā ietekmē viņu karjeru un izolē viņus.

Šī būs saruna par to, ko mēs esam ieguvuši un ko zaudējuši, ko mēs varam gūt un zaudēt, atklājot sevi sarunā, kāda ir kvalitatīvas sarunas anatomija un kā soli pa solim kļūt par labu vai vismaz nedaudz labāku sarunu biedru.

 

Vebināru vadīs Līga Bērziņa, uzvediba.lv vadītāja, biedrības Latvijas Autisma apvienība vadītāja. Ikdienā palīdz risināt sarežģītas situācijas gan izglītības iestādēs, gan darba vidē, kā arī palīdz ģimenēm nevienkāršajā iekļaušanas ceļā.

 

Nodarbību rīko Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fondu.

DALĪBA BEZ MAKSAS

Dalības nosacījumi

Sarunu skolas nodarbības var apmeklēt ikviens interesents, iepriekš piesakoties bezmaksas biļetei, tiklīdz ir atvērta pieteikšanās konkrētajai nodarbībai.

Kontakti

ILZE SAMĪTE
Sarunu skolas LAMPA vadītāja

Partneri