Расписание занятий

Kāpēc ir labi strīdēties?
ДАТА:
31.03.2021
ВРЕМЯ:
16.00
МЕСТО:
ZOOM
ЛЕКТОР :
Lelde Kāpiņa

Strīdi un domstarpības esot neatņemama mūsu dzīves sastāvdaļa. Vai tiešām? Vai cilvēki nebūtu laimīgāki, ja ģimene, skola, darbavieta un pasaule vispār būtu brīva no nesaskaņām un konfliktiem?  Kāpēc, neraugoties ne uz cilvēces tūkstošiem gadu ilgajām daudzveidīgajām konfliktu risināšanas tradīcijām, ne pēdējās desmitgadēs augsti attīstīto digitālo tehnoloģiju radītajām izmaiņām komunikācijā, konflikti mūsu dzīvē joprojām ir klātesoši? Kāpēc tie ir un būs, neatkarīgi no tā, vai tos veicinām un paši izraisām, vai arī cenšamies tos nemanīt un pat izvairīties no jebkādām domām par konfliktiem?
Lai turpmāk domstarpību vai konflikta dēļ nevienam nenāktos pazaudēt attiecības ar citiem un arī nebūtu jāzaudē sevi attiecībās, Lelde Kāpiņa, no savā mediatora un sistēmiskās ģimenes psihoterapijas praksē gūtās pieredzes dalīsies pārdomās par šiem jautājumiem. Lelde aicinās kopā meklēt atšķirības starp domstarpībām un konfliktiem, kā arī piedāvās meklēt atbildi uz jautājumu, vai iespējams strīdēties cieņpilni. Palūkosimies arī uz ikdienas praksi, kā digitālā vide var palīdzēt vai traucēt strīdu risināšanā.

Lelde Kāpiņa – sertificēta mediatore, sistēmiskās un ģimenes psihoterapijas speciāliste un supervizore, kura savā vairāk kā desmit gadu ilgajā darbā ar konfliktējošiem cilvēkiem ir pārliecinājusies, ka pat no naidīgiem, sāpīgiem un postošiem konfliktiem ir iespējams iziet ar mieru un labu atrisinājumu.

 

Pēc nodarbības tos, kas vēlēsies turpināt sarunu ar Leldi un citiem nodarbības apmeklētājiem jau mazākā lokā, aicināsim pievienoties video sazvanam savstarpējai viedokļu apmaiņai. 

Rīko: Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS

Nodarbība tapusi sadarbībā ar Tele2.

Nodarbība būs pieejama arī tiešraidē Sarunu festivāla LAMPA feisbuka lapā. 

DALĪBA BEZ MAKSAS.

Netiķete jeb iesaistoša saruna digitālā vidē
ДАТА:
15.04.2021
ВРЕМЯ:
16.00-17.30
МЕСТО:
Tiešsaistē
ЛЕКТОР :
Dagnija Lejiņa

Pandēmija pilnībā mainījusi mūsu ikdienas saziņas paradumus. Jau vairāk kā gadu kopš esam pārvākušies uz tiešsaistes digitālajām platformām. Lai veidotos patīkama saruna, izdotos iesaistīt un pārliecināt diskusijas dalībniekus, noturētu sevi augstā enerģiskā tonusā, šķiet, darbojas tie paši nosacījumi, kas “dzīvajā”. Tomēr ne gluži. Ekselencei virtuālajā vidē nepieciešamas jaunas komunikācijas prasmes un iemaņas - sākot no savas “video telpas” iekārtošanas, beidzot ar TV šova vadītāja cienīgiem aktiermeistarības trikiem. Tā ir “digitālās retorikas māksla”, kas ir jātrenē.

  • Uzzini, kādi ir komunikācijas priekšnoteikumi digitālajā vidē – kā būt enerģiskam un pārliecinošam?
  • Iesaistoša saruna un dialogs - kā veidot patiešām efektīvu saikni ar diskusijas dalībniekiem, kā noturēt uzmanību?
  • Nosaki savu tiešsaistes komunikācijas reitingu un saņem praktiskus ieteikumus, ko vari uzlabot jau šodien.

 

Dagnijai Lejiņai ir daudzu gadu pieredze stratēģiskās komunikācijas vadības jomā. Vada reputācijas vadības kompāniju “Lejiņa & Partneri”, izveidojusi publiskās runas institūtu “Oratore”, šogad kopā ar domubiedriem dibinājusi sieviešu ekonomiskās spēcināšanas (women economic empowerment) organizāciju “Novatore”. Dagnija vadījusi Latvijas Asociāciju sabiedrisko attiecību profesionāļiem. Viņa īpaši interesējas par digitālo kultūru, startupiem un tehnoloģijām, tādēļ izveidojusi vērienīgo startup un tehnoloģiju platformu “Digital Freedom Festival”, kā arī līdzdibinājusi Latvijas startup asociāciju. Ieguvusi maģistra grādu politikā un komunikācijā Londonas Ekonomikas skolā (LSE, London School of Economics and Political Science). Brīvajā laikā dodas garos pārgājienos, lasa filosofiskas grāmatas un glezno.

 

Pēc nodarbības tos, kas vēlēsies turpināt sarunu ar Dagniju un citiem nodarbības apmeklētājiem jau mazākā lokā, aicināsim pievienoties Zoom Meetings viedokļu apmaiņai.

Rīko: Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS

Nodarbība tapusi ar Tele2, DELFI un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

DALĪBA BEZ MAKSAS.

КОНТАКТЫ

Lelde Prūse
Продюсер фестиваля, руководитель Школы общения LAMPA

Партнёры