Назад

28 jūnijā 18:00-19:30

Diskusija "Visa Latvija tikai Rīgā? Drosme attīstīties reģionos"

Iespēju telts

Šeit būs tiešraide

Lai arī pēdējos gados atšķirības starp reģioniem nedaudz ir mazinājušās, Latvijā reģionālo attīstību joprojām raksturo augstas attīstības līmeņa atšķirības un reģionu iztukšošanās.

Pašvaldībām ir jāpieņem gudri un drosmīgi lēmumi, kā pielāgoties iedzīvotāju skaita samazinājumam. Tām jāspēj nodrošināt kvalitatīvus pakalpojumus ikvienam iedzīvotājam neatkarīgi no dzīves vietas. Vienlaikus tām jāturpina īstenot pasākumus reģionālās ekonomikas uzlabošanai, lai nodrošinātu darba iespējas esošajiem iedzīvotājiem un iespēju atgriezties aizbraukušajiem. Ne tikai pašvaldībām vai citām publiskajām iestādēm ir jāuzņemas atbildība par pārmaiņām reģionos, tas jādara ikvienam no mums. Katrs ar savām unikālajām zināšanām un pieredzi, kā arī baltoties uz savu iniciatīvu, var dot savu pienesumu labākiem dzīves apstākļiem un labākai nākotnei. Efektīvākie risinājumi pozitīvām pārmaiņām iespējami dažādām pusēm sadarbojoties, tajā skaitā publiskās pārvaldes darbiniekiem, uzņēmējiem, akadēmiķiem, nevalstiskā sektora pārstāvjiem un iedzīvotājiem. Sarunu festivāls “Lampa” ir radījis iespēju dažādām iesaistītajām pusēm apsēsties pie viena galda, dalīties ar savu pieredzi un sarunāties par nākotnes iespējām reģionos, rodot jaunas idejas risinājumiem labklājības celšanai reģionos un Latvijā kopumā. Diskusijas laikā pārrunāsim, kādus reģionus vēlamies redzēt nākotnē, kādi risinājumi būtu jāīsteno pozitīvu pārmaiņu veicināšanai reģionos, tajā skaitā uzņēmējdarbības vides uzlabošanai reģionos, pakalpojumu pieejamībai un sasniedzamībai. Diskutēsim par to, kā panākt straujāku izaugsmi Latvijas reģionos. Centīsimies saprast, ko katrs no mums var darīt, lai tuvākajās desmitgadēs mūsu dzīve mainītos uz labo pusi un kas varētu būt veiksmes faktors, lai tas izdotos.

Kopā mēs VARAM!

Организаторы:
Ведущий :
Техническая поддержка
В случае возникновения технических проблем (прямой эфир, регистрация), свяжитесь с нашей командой технической поддержки – мы оперативно и с радостью поможем!
[email protected]
Поделиться ссылкой на событие:

Организаторы

Патроны

Большие друзья

Друзья

Партнёры

Информационные партнёры