Atpakaļ

Viedokļu performance "Šudiņ vakareņuos "Latgolys zylūņs"!"

Datums: 2023. gada 10. jūnijā
Norises vieta: Reģionu skatuve
Viedokļu performances uzmanības centrā Latgales reģions un tā problēmas – "zilonis", par kura esamību zinām, bet baidāmies skaļi runāt vai nosaukt vārdā. Bieži vien par šīm problēmām tiek izvēlēts publiski nerunāt vai arī runāt tikai kādā konkrētā brīdī, piemēram, īsu mirkli pēc Saeimas vēlēšanām, kad to rezultāts Latgalē “atkal” pārsteidz Latviju.

Vakariņas pie Latgalē ierastā garā galda ar trīs kārtu “ēdieniem”, kurā katrs “ēdiens” ir kāda problēma, kāda “Latgales ziloņa” daļa, par kuru domājot, diskutējot un risinot, kopīgiem spēkiem var nonākt pie labākās receptes, lai ar to tiktu galā vai “notiesātu”. Kā garšo “Zylūņa auss Latgolys marinadē”, kāds ir “Latgolys liktiņs soldskuobajā mērcē”, cik drīz var apēst “Latgolys zylūņa kuojis šokoladis glazurā”? Šie “ēdieni” jeb sarunas par Latgales informatīvo telpu, jauniešu iespējām, biznesa vidi un citiem jautājumiem būs daļa no Latgalei veltīto vakariņu tēmām.

Pie viena galda satiksies eksperti, viedokļu un kopienu līderi gan no Latgales reģiona, gan arī no citām Latvijas vietām, lai sarunu un diskusiju rezultātā, iegūtu vismaz kādas problēmas risinājuma virzienu – “ziloņa” apēšanas recepti, kura, ieviešot dzīvē, vismaz nedaudz risinātu pastāvošo problēmu.

Saruna tiks ierakstīta. To varēs noklausīties gan pilnā garumā, gan vēlāk audio un video formātā būs pieejama Latvijas Radio Latgales multimediju studijas raidījuma "Latgolys stuņde" formātā.

“Šudiņ vakareņuos “Latgolys zylūņs!”” ir viena no latgalīšu kulturys kusteibys “Volūda” (biedrības “LgSC”) projekta “Latgaliskās kultūrvides stiprināšana: sadarbība, izpratne un iesaiste” aktivitātēm, kuru 2023. i 2024. gadā atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Šajā vietnē tiek apkopoti Sarunu festivāla LAMPA pasākumu materiāli. Festivāla rīkotāji neuzņemas atbildību par pasākumu dalībnieku viedokļu saturu, kā arī nerediģē to, ciktāl viedokļu saturs nav acīmredzami pretējs Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem.

Citi pasākumu ieraksti

Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri