Atpakaļ

4. septembrī 15:00-16:30

Praktiska darbnīca "Vide un ekonomika — jaunie domāšanas veidi pārmaiņu laikā"

Mūsdienu situācija pasaulē ir radījusi gan iespējas, gan daudz izaicinājumu, kas jāpārvar gan katram indivīdam, gan valstij kopumā.

Dienas kārtībā ir ne tikai sociālie un ekonomiskie, bet nu jau nozīmīgu lomu ieņem arī vides jautājumi.

COVID-19 izcēla būtiskus jautājumus par vides kvalitāti un ekonomisko attīstību. 2020.gada pavasaris un vasara sabiedrību un valstis pārsteidza nesagatavotas, bet jāizceļ, ka klimata pārmaiņas nav pēkšņas, tām varēja un var sagatavoties. Citējot vides zinātņu pētnieku Peteri Viktoru: “slower by design, not disaster”.

Darbnīcu vadīs divi ekonomisti, kuru mērķis ir aktualizēt labāko praksi problēmu risināšanai. Šajā gadījumā - kā samazināt kompromisu starp vides kvalitāti un saimniecisko darbību.

Diskusijas laikā tiks skartas tēmas, akcentējot pāreju no īstermiņa uz ilgtermiņa domāšanu: 1) COVID-19 un izmaiņas vides uztverē; 2) dažādi rīki un pievienotā vērtība finansu ieguldīšanai šodien un nevis gaidīt vēl vairākus gadus;  3) kā balstīties uz (1) un (2), lai īstenotu vērienīgu un efektīvu politiku, kas var nodrošināt, ka pārmaiņas uzvedībā notiek ilgtermiņā. Tāpēc EIT Climate-KIC Hub Latvia sadarbībā ar Šveices vēstniecību rīko šo sesiju par domāšanas veidiem pārmaiņu laikā. 

 

Sesija notiks angļu valodā. 

 

Rīko:
Šajā vietnē tiek apkopoti Sarunu festivāla LAMPA diskusiju materiāli. Sarunu festivāls LAMPA neuzņemas atbildību par diskusijas dalībnieku viedokļu saturu, kā arī nerediģē to, ciktāl viedokļu saturs nav acīmredzami pretējs Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem.
Dalīties:

Rīkotāji

Patroni

Lieldraugi

Draugi

Partneri

Informatīvie partneri