Jaunumi

Visi jaunumi

Klātienes apmeklējuma noteikumi un citi praktiski padomi

Festivāla norise klātienē

Festivāla norisi sākām plānot jau gada sākumā, tāpēc izvēlējāmies tobrīd visdrošāko modeli, festivāla pasākumiem norisinoties vairākās Cēsu vietās. Festivāla skatuves atradīsies Rožu laukumā, Maija parkā, Vienības laukumā, Ruckas parkā, Cēsu radošajā un digitālajā kvartālā un citur pilsētas centrā.

Iepazīsties ar festivāla karti.

Klātienes apmeklējuma noteikumi

Esam izvēlējušies zaļo jeb drošu pasākuma veidu, jo tas ir vienīgais veids, lai LAMPA vispār varētu notikt (mūsu skaidrojumu lasi šeit). Līdz ar to diemžēl šogad festivāla apmeklējums klātienē iespējams, tikai uzrādot derīgu Latvijā vai citā ES valstī izdoto Covid-19 sertifikātu, kas apliecina pilna vakcinācijas kursa pabeigšanu vai pārslimošanas faktu pēdējā pusgada laikā, kopā ar ID karti vai pasi. Aicinām pārliecināties par sertifikāta derīgumu pirms došanās uz festivālu!

Šī prasība attiecas arī uz bērniem, tādēļ šogad festivāls klātienē būs pieejams apmeklētājiem no 12 gadu vecuma. Festivāla norises vietās nebūs iespējams atrasties arī ar zīdaiņiem. Festivālā nebūs t.s. "dzelteno kabatu" jeb sektoru, kurā varēs atrasties nevakcinētie bērni ar vecākiem (!), jo to nav iespējams organzēt tik īsā laika posmā kopš lēmuma pieņemšanas. Taču atgādinām, ka lielāko daļu pasākumu varēs vērot tiešraidē festivāla mājaslapā jebkurā sev ērtā vietā.

Cēsu pilsētas centrā blakus festivāla norises vietām atradīsies pieci aproču un info punkti, kur pēc sertifikāta pārbaudes apmeklētājam tiks aplikta aproce, ar kuru būs iespējams apmeklēt visas festivāla norises vietas abās festivāla dienās.

Pie festivāla norises vietām, kuru teritorija būs iezīmēta ar nožogojumu, notiks apmeklētāju aproču pārbaude, teritorijā ielaižot tikai apmeklētājus ar festivāla aprocēm. Jārēķinās arī, ka jebkurā brīdī pasākuma norises laikā, pie ieejām festivāla norises vietās vai atrodoties festivāla teritorijā, var tikt lūgts atkārtoti uzrādīt derīgu Covid-19 sertifikātu kopā ar pasi vai ID karti.

Nokļūšana un satiksmes ierobežojumi Cēsīs

20. un 21. augustā visi ceļi vedīs uz Cēsīm! Ja dodat priekšroku sabiedriskajam transportam – starppilsētu autobusam vai vilcienam –, aicinām iegādāties biļeti laicīgi. Līdz ar ierastajiem vilciena reisiem maršrutā Rīga–Cēsis–Rīga, AS “Pasažieru vilciens” nodrošinās arī papildreisus:

 • 20. augustā vilcienam, kas no Rīgas izbrauks plkst.10.46 (maršruts Rīga-Valka), būs pievienoti papildu 3 vagoni – kopumā 6.
 • naktī no 20. uz 21. augustu no Cēsīm uz Rīgu. Vilciens no Cēsīm izbrauks plkst. 23.40 un Rīgā pienāks plkst. 01.31.
 • 21. augustā no Rīgas uz Cēsīm. Vilciens no Rīgas izbrauks plkst. 08.59 un Cēsīs pienāks plkst. 10.50.
 • naktī no 21. uz 22. augustu no Cēsīm uz Rīgu. Vilciens no Cēsīm izbrauks plkst. 00.28 un Rīgā pienāks plkst. 02.15.

Tiem, kas izvēlas doties uz festivālu ar automašīnu, pilsētā būs pieejamas vairākas bezmaksas autostāvvietas:

 • Stāvlaukums Uzvaras bulvārī 22
 • Stāvlaukums Piebalgas ielā 18
 • Stāvaukums Valmieras un Dzintara ielu krustojumā 
 • Driškina/Noras ielu krustojumā
 • Stāvlaukums Pļavas ielā 5
 • Kļavu/Ceriņu /Niniera ielu krustojums (zāles laukums, darbojas tikai sausos laikapstākļos)
 • Kaļķu ielas daļa  (pie Apšu ielas)

Meklē stāvvietas festivāla kartē.

Taču aicinām būt saprotošiem un ņemt vērā, ka gan šajās, gan citās Cēsu bezmaksas autostāvvietās vietu skaits ir ierobežots un, iespējams, nāksies savu spēkratu novietot tālāk no festivāla norises vietām.

Šogad LAMPAS sarunas skanēs dažādās Cēsu pilsētas vietās, un mēs ceram, ka bagātīgie brīvas domas un atklātu sarunu iespaidi kompensēs nelielās neērtības, kas saistītas ar atsevišķu Cēsu ielu slēgšanu satiksmei jau no 19. augusta. 

Kur nakšņot?

Īsts festivāls nav iedomājams bez telšu pilsētiņas! Arī šogad LAMPA piedāvā bez maksas palikt telšu pilsētiņā – Cēsu Bērnu un jauniešu centra pagalmā Bērzaines ielā 4. Telšu pilsētiņa darbosies no 20. augusta plkst. 11:00 līdz 22. augusta plkst. 12:00, pirms došanās mājup ļaujot kārtīgi izgulēties pat visizturīgākajiem sarunu biedriem.

Apmešanās telšu pilsētiņā būs iespējama, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina pilna vakcinācijas kursa pabeigšanu vai pārslimošanas faktu pēdējā pusgada laikā, kopā ar ID karti vai pasi vai uzrādot festivāla aproci.

Telšu pilsētiņa būs aprīkota ar labierīcībām un izlietnēm. Tajā atradīsies arī apsargs, taču aicinām savas mantas pieskatīt arī pašiem, jo festivāla rīkotāji neuzņemas atbildību par nepieskatītām mantām. Pašiem būs jāparūpējas arī par teltīm un guļammaisiem. Reģistrācija telšu pilsētiņā notiks, ierodoties uz vietas.

LAMPAS feisbuka grupa “Nakšņošana un transports” – iespēja sarunāt līdzbraucējus un atrast naktsmājas.

Festivāla karte un programma tavā tālrunī

Festivāla programma un karte drukātā formātā vairs nebūs pieejamas, bet tās varēs ērti pārskatīt telefonā – LAMPAS aplikācijā (pieejama App store un Google Play) vai mājaslapā, kā arī kartes būs bieži sastopamas Cēsu pilsētvidē.

Tomēr, lai neapjuktu plašajā piedāvājumā un izbaudītu LAMPU kā personisku piedzīvojumu, aicinām sastādīt savu programmu, izmantojot mājaslapā atrodamu rīku “Mana programma”.

Tev būs ko ēst un dzert

LAMPĀ ne tikai runāsim par ēdienu, bet arī priecēsim ar visdažādāko ēdienu un dzērienu izvēles iespējām. Būs paēduši visi – arī veģetārieši un vegāni! Festivāla kartē atradīsiet gan ēdināšanas zonu atrašanās vietas, gan ēdinātāju un dzirdinātāju sarakstu.

Aicinām neatstāt mājās savas ūdens pudeles – tās varēs bez maksas uzpildīt Cēsu ūdens punktos Cēsu pils parkā, Rožu laukumā, Vienības laukuma zaļajā zonā, kā arī ūdens bārā Ruckas parkā.

Lai kopā rūpētos par apkārtējo vidi un samazinātu festivāla radīto atkritumu daudzumu, festivāla ēdināšanas zonās darbosies depozītglāžu sistēma. Iemaksājot 1.00 EUR pie jebkura dzērienu tirgotāja, būs iespējams iegūt vairakkārt lietojamu glāzi, kas tiks apmainīta pret tīru, iegādājoties nākamo dzērienu. Pasākuma noslēgumā glāzi būs iespējams atgriezt pie tirgotājiem, atgūstot iemaksāto 1,00 EUR, vai ziedot savu iemaksāto 1,00 EUR festivālam, glāzi atstājot tam īpaši paredzētās kastēs. Ja vēlaties, glāze var doties jums līdzi mājās kā piemiņa par festivāla dzirkstošajām sarunām!

Iekļaujošā LAMPA – sarunas arī vājdzirdīgajiem un nedzirdīgajiem

Sarunas LAMPĀ būs pieejamas arī vājdzirdīgajiem un nedzirdīgajiem! 24 pasākumiem tiks nodrošināts tulkojums zīmju valodā gan klātienē, gan skatoties tiešraides. Savukārt sadarbībā ar “Tildes” runas atpazīšanas mākslīgā intelekta risinājumu festivālā uz skatuvēm "Apgaismo" un "Spuldze" abu dienu garumā lielākā daļa diskusiju būs redzamas uz papildu ekrāna teksta formātā, kā arī interesenti tās varēs lasīt tiešsaistē savās mobilajās ierīcēs.

Runas pārvēršanu tekstā nodrošina īpaši veidota mākslīgā intelekta runas atpazīšanas tehnoloģija. Atpazīšanas kvalitāti būtiski ietekmē visdažādākie faktori - audio kvalitāte, trokšņi, dikcijas īpatnības, vairāki runātāji vienlaikus u.tml. Tomēr pat ja visi diskusijā runātie vārdi netiek precīzi atpazīti, šī tehnoloģija sniedz unikālu iespēju cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem pilnvērtīgi izbaudīt festivāla saturu.

Visi jaunumi