Назад

Prof. Kriss Replijs (Chris Rapley)

Klimata zinātnes profesors Londonas Universitātes koledžā, Lielbritānijā

Profesors Kriss Replijs (Chris Rapley) ir klimata zinātnes profesors Londonas Universitātes koledžā (LUK). Viņš ir “Academia Europaea” loceklis, Eiropas Zinātnes fonda Eiropas Kosmosa zinātņu komitejas priekšsēdētājs, kā arī Lielbritānijas valdības Tīras izaugsmes fonda konsultatīvās padomes loceklis.
Iepriekšējā Replija kunga profesionālā pieredze cita starpā ietver sekojošus amatus: Zinātnes muzeja Londonā direktors, Lielbritānijas Antarktikā dienesta direktors, Londonas klimata pārmaiņu partnerības priekšsēdētājs, kā arī NASA goda vieszinātnieks. Karjeras pirmos 25 gadus viņš pavadīja kā kosmosa zinātnieks “Mullard” kosmosa zinātnes laboratorijā, izstrādājot instrumentus, lai pētītu saules uzliesmojumus un Zemes polāros reģionus.
Pēdējā laikā profesors Replijs ir pievērsies klimata zinātnieku lomai – to spējām dot pienesumu sabiedrībai caur valsts politiku un efektīvāku komunikāciju. Viņš ir LUK Klimata zinātnes komunikācijas politikas komisijas, kā arī Klimata rīcības nodaļas konsultatīvās padomes priekšsēdētājs. Pavisam nesen profesors Replijs bija zinātniskais konsultants BBC1 pārraidē “Klimata pārmaiņas: fakti”, kuru vadīja sers Deivids Atenboro, un trīsdaļīgajā BBC1/PBS dokumentālajā seriālā par Grētu Tunbergu.
2008. gadā viņš tika apbalvots ar Edinburgas zinātnes medaļu par nozīmīgu ieguldījumu cilvēces izpratnē un labklājībā.
Prof. Kriss Replijs  (Chris Rapley)
Назад
Организаторы
Патроны
Большие друзья
Друзья
Партнёры
Информационные партнёры