Atpakaļ

Saruna "Neredzamā pamattauta – lībieši"

Datums: 2023. gada 9. jūnijā
Norises vieta: Reģionu skatuve
Ja seko Latvijas publiskajai informācijas telpai, var šķist, ka Latvijas otrai pamattautai – lībiešiem – klājas pieņemami. Pēdējo desmitgažu laikā lībiešu pastāvēšana no neticama apgalvojuma kļuvusi par vispārzināmu faktu. Ir pieņemta virkne likumu un deklarāciju, kas nosaka lībiešu kā Latvijas pirmiedzīvotāju statusu un valsts atbildību par lībiešu kultūras un valodas turpināšanos. Un tomēr lībieši un lībiskais Latvijā joprojām ir svešķermenis.

Runājām par to, kāpēc likumos ierakstītajiem vārdiem tomēr īsti neseko darbi, kāpēc Latvijas pētniekiem un pedagogiem zināšanas par lībiešiem šķiet liekas, kāpēc lībiešu bērniem skolās jāuzklausa nievājoši komentāri par viņu “īstumu” un kāpēc viņiem nav iespēju mācīties savu valodu un kultūru. Runājām arī par to, kāpēc lībieši joprojām nav ieraugāmi Latvijas ainavā, nav atrodami grāmatās un ekspozīcijās par Latviju.
Šajā vietnē tiek apkopoti Sarunu festivāla LAMPA pasākumu materiāli. Festivāla rīkotāji neuzņemas atbildību par pasākumu dalībnieku viedokļu saturu, kā arī nerediģē to, ciktāl viedokļu saturs nav acīmredzami pretējs Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem.

Citi pasākumu ieraksti

Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri