Atpakaļ

3. septembrī 16:00-17:00

Ir podkāsta Šķiltava speciālizlaidums "Kā sociālie tīkli ietekmējuši žurnālistu attiecības ar savu auditoriju?"

Pēdējos desmit gados žurnālistika ir mainījusies. Nav runa tikai par mediju biznesa modeļa transformācijām un lasītāju/skatītāju/klausītāju pāriešanu uz informācijas patēriņu mobilās ierīcēs. Internets un sociālie tīkli ir būtiski transformējuši žurnālistu attiecības gan ar savu auditoriju, gan ar amatpersonām, par kurām tie raksta. Virtuālajā telpā žurnālisti ir nepārtraukti KOPĀ gan ar tiem, par kuriem viņi ziņo, gan ar tiem, kam šīs ziņas viņi gatavo. Ja agrāk komunikācija bija pārsvarā vienvirziena - žurnālista raksts parādās avīzē vai sižets tiek pārraidīts TV, un dažkārt šajā sakarā saņem no lasītājiem vēstules, tagad atgriezeniskā saite komentāros, Twitter vai Facebook ir strauja un tieša. Žurnālisti cenšas sevi popularizēt sociālos tīklos, kur uzmanību piesaista spēcīgi personiski viedokļi. Tas var radīt šaubas par viņu neitralitāti un apgrūtināt saskarsmi ar avotiem.

Kā šī jaunā situācija ietekmē žurnālistu darbu un spēju profesionāli pildīt savu pienākumu — sniegt sabiedrībai uzticamu informāciju par notiekošo?

Ir komanda kopā ar uzaicinātiem viesiem spriedīs par šiem jautājumiem podkāsta Šķiltava  speciālizlaidumā, Sarunu festivāla LAMPA ietvaros. 

Rīko:
Šajā vietnē tiek apkopoti Sarunu festivāla LAMPA diskusiju materiāli. Sarunu festivāls LAMPA neuzņemas atbildību par diskusijas dalībnieku viedokļu saturu, kā arī nerediģē to, ciktāl viedokļu saturs nav acīmredzami pretējs Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem.
Dalīties:

Rīkotāji

Patroni

Lieldraugi

Draugi

Partneri

Informatīvie partneri