Atpakaļ

5. septembrī 17:00-18:00

Saruna "Cilvēcīgs mākslīgais intelekts"

Saruna par cilvēciskajām, ētiskajām, filosofiskajām un zinātniskajām izvēlēm, kuras  jāveic Eiropas pilsoņiem un demokrātiskajām sabiedrībām, lai tās nekļūtu pilnībā atkarīgas no ASV, Ķīnas vai citu konkurentu tehnoloģijām, kā arī spētu saglabāt un aizsargāt savas vērtības.

Kāda ir valstu, Eiropas Savienības un organizētās pilsoniskās sabiedrības loma šajās izvēlēs? Vai mēs varam atļaut visaptverošu sejas atpazīšanas un citu biometrisko datu izmantošanu? Vai drīkstam uzticēt robotiem lēmumu par nāvējoša bruņota spēka pielietošanu? Tāpat jāizdara izvēle, vai pievēsim acis uz indivīdu privātumu straujākas mākslīga intelekta attīstīšanas interesēs? Šie un citi jautājumi ir Eiropas Zaļā kursa un digitālās revolūcijas laikmeta karstāko diskusiju centrā, un par tiem spriedīs arī sarunas dalībnieki.

Rīko:
Šajā vietnē tiek apkopoti Sarunu festivāla LAMPA diskusiju materiāli. Sarunu festivāls LAMPA neuzņemas atbildību par diskusijas dalībnieku viedokļu saturu, kā arī nerediģē to, ciktāl viedokļu saturs nav acīmredzami pretējs Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem.
Dalīties:

Rīkotāji

Patroni

Lieldraugi

Draugi

Partneri

Informatīvie partneri