Jaunumi

Visi jaunumi

Iepazīstinām ar LAMPAS 2022 divu dienu programmas rīkotājiem

Astotais Sarunu festivāls LAMPA šo vasaru izgaismos divās aizraujošās, vērtīgām sarunām piesātinātās dienās 1. un 2. jūlijā Cēsīs. 26 dalībnieki savu dzirksteli LAMPAS gaišumam piešķils pat divu dienu garumā, piedāvājot plašu programmu un daudzveidīgu tēmu loku brīvā domas lidojumā. Divu dienu programmu rīkotāju redzeslokā būs valsts drošība un cilvēkdrošība, ilgtspējīgs dzīvesveids, iekļaujoša sabiedrība, pašizaugsme un citas būtiskas jomas, kas pelnījušas dziļas un cieņpilnas sarunas.

Kā ierasts LAMPĀ, par atvērtu platformu sarunām ar sabiedrību un aizraujošu pasākumu programmu rūpēsies valsts  sektors – Valsts kanceleja, Aizsardzības ministrija, Iekšlietu ministrija, atgādinot par sabiedrības līdzdalības nozīmi valsts izaugsmē, iekšējās un ārējās drošības jautājumiem un to, kā sagatavoties tam, kam nevar sagatavoties. Savukārt cēsniekiem un tuvējās apkārtnes iedzīvotājiem īpaši aktuāla būs iespēja paviesoties pie Cēsu novada pašvaldības skatuves, kur vienlīdz liela uzmanība tiks pievērsta kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai un kosmosa industrijas attīstībai Latvijā.

Platformu kopīgai nākotnei saprotošā sabiedrībā būvēs Latvijas Autisma apvienība, LGBT un viņu draugu apvienība “Mozaīka” un Iniciatīvu un kompetenču atbalsta centrs. Divu dienu garumā LAMPĀ būs sarunas par nākotnes profesijām, vienlīdzīgām iespējām tajās darboties sabiedrības locekļiem ar atšķirīgām spējām, trauksmes mazināšanu nenoteiktības dēļ, daudzveidīgu ģimeņu vienlīdzīgām tiesībām un kopīgas valodas meklējumiem iekļaujošas vietējās kopienas radīšanai.

Kā katru gadu, arī šoreiz LAMPA spoži apspīdēs tādas bezgalīgi izgaismojamas tēmas kā garīgums, pašizaugsme, psiholoģiskā un fiziskā veselība. Kā atrast savu vietu pasaulē un vai maz ir jēga to meklēt, pētīs Lavijas Universitātes Teoloģijas fakultātes biedrība un Integrācijas un miera institūts, par mentālo veselību runās Veselības ministrija, īpašu zināšanu apvāršņus pašizaugsmes izrāvienam atklās Cēsu Pluriversitāte, bet būtiskus fiziskās veselības aspektus izcels biedrība “Papardes zieds” un biedrība “Baltijas HIV asociācija”.

Šogad festivālā tiks skarta virkne sabiedriski nozīmīgu un ar valstiskumu saistītu tēmu. Latvijas Televīzija un Latvijas Radio pievērsīsies sabiedrisko mediju lomai un nozīmei sabiedrībā, Latvijas Banka runās par sabiedrības, ekonomikas un naudas nākotni, bet Ekspozīcijas “Sirdsapziņas ugunskurs” atbalsta fonds atgādinās par valstiskuma saglabāšanu pat visskaudrākajos laikos. Tieslietu padomes un Publisko tiesību institūta pasākumi būs veltīti Latvijas Satversmes simtgadei, savukārt nodibinājums “Iespējamā misija” modelēs nākotni, kurā katram ir ne tikai viens, bet vismaz pieci skolotāji, kas iedvesmo un maina dzīvi uz labu.

Īpašas programmas jauniešiem gatavo Latvijas Jaunatnes padome un Swedbank, kuras ilgtspējas skatuves programma cieši sasauksies ar citiem ilgtspējīgai nākotnei un zaļam dzīvesveidam veltītiem pasākumiem “Zaļās brīvības”, Pasaules Dabas fonda un AS “Latvijas Valsts meži” paspārnē. Ilgtspējība ies rokrokā arī ar tehnoloģijām, apzinot jaunās misijas planētas nākotnei kopā ar Rīgas Tehisko universitāti un nodibinājumu “TechHub Riga”.

Savukārt Lielbritānijas vēstniecība Latvijā atgādinās, ka arī saviesīgas sarunas var būt labas sarunas, un aicinās svinēt karalienes Elizabetes II valdīšanas Platīna jubileju britu gaumē.

Viena no LAMPAS pamatvērtībām ir cieņpilna kopābūšana, tāpēc, ja kādas telts filozofija šķiet īpaši uzrunājoša un redzi, kā tam pievienot savu artavu, ir vērts sazināties ar telts autoriem – iespējams, kopā sanāks vēl labāk!

Atgādinām arī, ka līdz 25. martam gaidām pieteikumus no tiem, kas vēlas organizēt pasākumus uz vienas no festivāla organizatoru piedāvātās skatuves →  https://festivalslampa.lv/lv/daliba

Visi jaunumi