Atpakaļ

Diskusija "Paļdis nūvodam, ka aizslēdze školu!"

Datums: 2022. gada 2. jūlijā
Norises vieta: Reģionu skatuve
Izlaušanās istaba, ierakstu studija, kafijas grauzdētava, multimediālas ekspozīcijas un festivāli – kas šim visam ir kopīgs? Tā ir likvidēto skolu Latgalē – Upītē, Lendžos un Lūznavā – jaunā dzīve.

Jau vairākus gadus Latvijas izglītības sistēmas optimizācijas dienaskārtībā viens no sāpīgiem puktiem ir skolu likvidācija. Šis lēmums parasti rada vairākus jautājums gan par to, ko darīt ar skolas ēkām, gan to, kā tas ietekmē vietējo kopienu un vietas attīstību, taču nereti tieši skolas likvidācija ir pirmais atspēriens vietas transformācijā. Diskusijā “Paļdis nūvodam, ka aizslēdze školu!” piedāvājam iepazīties ar trim Latgalē slēgto skolu “dzīvesstāstiem” – kā tās ieguvušas citu izmantošanas veidu un kļuvušas par vietējās kopienas jaunajiem centriem. Šo stāstu mērķis ir iedvesmot arī citas Latvijas reģionu vietas, kuras skārušas skolu likvidācija, domāt, radīt un meklēt veidus, kā it kā bēdīgais lēmums var radīt pozitīvas pārmaiņas.

Līdzās slēgto skolu jaunajiem stāstiem, simboliski dosimies uz Ludzas novadu, kurā arī šogad ir skolas, kurās nākamajā mācību gadā skolēni mācības vairs neuzsāks. Vai arī te ar laiku taps kāds iedvesmojošs stāsts?

Sarunas galā ceram radīt trīs soļu ceļvedi pašvaldībām un uzņēmīgajiem jauno skolu stāstu veidotājiem, kas var noderēt citu slēgto skolu ēku transformāciju radītājiem.

Pirms un pēc diskusijas ikvienam interesentam būs iespēja praktiski sajust daļu no katras slēgtās skolas jaunās dzīves - pamēģināt latgaliskās izlaušanās istabas “Pīci panti” uzdevumu vai iejusties tiltu inženiera lomā.

Diskusijai tapt palīdz Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Šajā vietnē tiek apkopoti Sarunu festivāla LAMPA pasākumu materiāli. Festivāla rīkotāji neuzņemas atbildību par pasākumu dalībnieku viedokļu saturu, kā arī nerediģē to, ciktāl viedokļu saturs nav acīmredzami pretējs Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem.

Citi pasākumu ieraksti

Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri