Atpakaļ

Saruna “Ziemeļvalstu pieeja ņirgāšanās apkarošanai. Ko varam mācīties?”

Datums: 2021. gada 21. augustā
Norises vieta: Skatuve APGAISMO
Pasākuma valoda: angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā

Kā liecina jaunākās aptaujas, ņirgāšanās jeb mobings ir satraucoši izplatīta parādība Latvijas skolās. Šāda vardarbība vienaudžu starpā kaitē visai sabiedrībai, jo ņirgāšanās ne tikai pakļauj bērnu vai jaunieti ciešanām un pazemojumam, bet arī rada garīgās veselības problēmas, zemākus mācību sasniegumus un vairo atstumtību.

Vai mēs pilnībā apzināmies, kādu ļaunumu ņirgāšanās nodara gan indivīdam, gan mums kā sabiedrībai kopumā? Un vai mēs zinām, kādas pārbaudītas un efektīvas ņirgāšanās novēršanas metodes jau tiek izmantotas tepat kaimiņos?

Lai sistemātiski vērstos pret ņirgāšanos, liela nozīme ir nacionāla mēroga vadlīnijām. Somijas un Igaunijas skolas izmanto ņirgāšanās novēršanas metodi, ko sauc par KiVa. Iepazīstinot ar KiVa metodi, šī paneļdiskusija sniegs ieguldījumu turpmākajiem soļiem ņirgāšanās profilaksē un novēršanā Latvijā.

Diskusija angļu valodā.


Šajā vietnē tiek apkopoti Sarunu festivāla LAMPA pasākumu materiāli. Festivāla rīkotāji neuzņemas atbildību par pasākumu dalībnieku viedokļu saturu, kā arī nerediģē to, ciktāl viedokļu saturs nav acīmredzami pretējs Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem.

Citi pasākumu ieraksti

Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri