Atpakaļ

5. septembrī 15:00-16:30

Diskusija "Kādi būs ekonomikas ārstēšanas rēķini Eiropas Savienībā un Latvijā no Covid-19?"

·       Kas ir fiskālā disciplīna un kuri tās principi būtu lietderīgi aizgūšanai ģimenes finanšu plānošanai?

·       Kādas ir COVID-19 krīzes politikas fiskālas sekas? Cik ilgi Latvijas sabiedrībai būs jāmaksā Covid-19 rēķins? Ko var nākties upurēt – ceļu uzlabošanu vai lielus būvniecības projektus, skolu pilnveidošanu vai sociālus pakalpojumus? 

·       Kā COVID-19 ir ietekmējis Latvijas ekonomikas potenciālu, vai notikušas ekonomikas strukturālas izmaiņas un kā tas ietekmēs valsts parādu? Vai uzņēmējiem un darba ņēmējiem ir pamats baidīties no nodokļu sloga pieauguma?

·       Vai vispār būs nepieciešams un iespējams nākotnē samazināt valsts parāda līmeni ES un Latvijā? 

·       Kādā veidā sabiedrības iesaiste var sekmēt šī jautājuma risināšanu? Kas ir jādara ikvienam no mums, lai veicinātu Latvijas ekonomiku turpmāk? Un kādās jomās būtu nepieciešams valsts atbalsts ekonomikas produktivitātes paaugstināšanai -  investīcijas inovācijās/ atbalsts uzņēmumiem, kuri pielāgojas attālinātu pakalpojumu sniegšanai/ ieguldījumi “zaļajā kursā”?

Meklēsim atbildes uz šiem jautājumiem, kā arī iepazīsimies ar Fiskālās disciplīnas padomes “krīzes monitoringa” secinājumiem par valsts atbalsta rīcību COVID -19 seku mazināšanai un Latvijas fiskālas noturības risku analīzi. 

Rīko:
Šajā vietnē tiek apkopoti Sarunu festivāla LAMPA diskusiju materiāli. Sarunu festivāls LAMPA neuzņemas atbildību par diskusijas dalībnieku viedokļu saturu, kā arī nerediģē to, ciktāl viedokļu saturs nav acīmredzami pretējs Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem.
Dalīties:

Rīkotāji

Patroni

Lieldraugi

Draugi

Partneri

Informatīvie partneri