Atpakaļ

5. septembrī 16:30-18:00

Augsta līmeņa diskusija "Eiropas zaļais kurss un ekonomikas atveseļošanās pēc COVID-19 krīzes"

Eiropas Komisija Urzulas fon der Leienas vadībā 2020. gada sākumā nāca klajā ar nākamās piecgades lielāko likumdošanas iniciatīvu piedāvājumu “European Green Deal” jeb Eiropas zaļais kurss. Tas ir visaptverošs un vērienīgs plāns, kā mainīt Eiropas ekonomiku, reaģējot uz ārkārtas stāvokli klimata pārmaiņu jomā, lai līdz 2050. gadam Eiropa kļūtu par pirmo klimatneitrālo kontinentu pasaulē. Zaļā kursa nolūks ir sniegt ES iedzīvotājiem un uzņēmējiem iespēju uzlabot dzīves kvalitāti pārejā uz ilgtspējīgu zaļo ekonomiku, aptverot tādas nozares kā vide, transports, enerģētika, lauksaimniecība, informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, rūpniecību, būvniecību u.c.

Augsta līmeņa diskusijas “Pilsoņu dialogs” mērķis ir raisīt dialogu par zaļā kursa ietvaru: kā sniegt rīcībpolitikas atbildi uz vīrusa un klimata krīzēm, kas iestājušās teju vienlaicīgi? Kā plānotās milzīgās publiskās investīcijas ievirzīt tā, lai tās gan stimulētu ekonomiku un radītu jaunas darba vietas, gan tuvinātu klimatneitralitātes mērķa sasniegšanu? Kā radīt vairāk “zaļas darba vietas”? Kādas pārmaiņas Eiropā un Latvijā ieviesīs zaļais kurss un Ekonomikas atveseļošanas plāns, un kā mēs tos izmantosim ekonomikas izaugsmei  un modernizācijai? Kādu cenu Latvijas sabiedrība un uzņēmēji ir gatavi maksāt par klimatneitralitāti? Kāda ir finanšu sektora loma ilgtspējīga finansējuma pieejamības veidošanā? Vai lielie investīciju līdzekļi no ES un Latvijas budžeta tiks novirzīti zaļai, digitālai un noturīgai izaugsmei? Un visbeidzot — kā mazināt sociālekonomisko spriedzi, ko rada pilnīga atteikšanās no fosilajiem energoresursiem?

Rīko:
Šajā vietnē tiek apkopoti Sarunu festivāla LAMPA diskusiju materiāli. Sarunu festivāls LAMPA neuzņemas atbildību par diskusijas dalībnieku viedokļu saturu, kā arī nerediģē to, ciktāl viedokļu saturs nav acīmredzami pretējs Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem.
Dalīties:

Rīkotāji

Patroni

Lieldraugi

Draugi

Partneri

Informatīvie partneri