Atpakaļ

5. septembrī 17:00-18:00

Stereotipu šovs

Interaktīva spēle ar diskriminācijas elementiem, kurā pārbaudīsim pazīstamu politiķu, sabiedrisko aktīvistu un skandalozu personību viedokli par dzimumu līdztiesību. Spēle tiks līdzsvarota ar noteiktu humora devu, bet vienlaikus veidojot objektīvu diskusiju par aktuālajiem jautājumiem.

Spēlē līdzi un iesaisties diskusijā par dzimumu līdztiesības aktualitātēm un izaicinājumiem Latvijā!

Jautājumi un atbildes

Dalībnieki tiek sadalīti komandās, un katrai komandai 30 sekunžu laikā ir jāvienojas par atbildi. Uzzini, kāda ir sievietes vidējā cena seksuālās verdzības melnajā tirgū un kādi ir trīs galvenie vārdi, kuros interneta vidē tiek saukta Alise pēc viņas kārtējā raksta publicēšanas medijos. Vai zini, cik daudzu sieviešu nāves cēlonis 2019. gadā bijusi vardarbība ģimenē?

Mēmais šovs

Katram dalībniekam tiek dots vārds, kas saistīts ar dzimumu līdztiesības problēmjautājumiem — piemēram, mājsaimniece, galdnieks. Dalībniekiem tiek dots uzdevums parādīt šos vārdus, neizmantojot stereotipiskus žestus. Ja, pēc vadītāju domām, tiek izmantoti stereotipiski žesti, pareizi uzminot, dalībnieks iegūst 5 punktus. Ja, pēc vadītāju domām, stereotipiski žesti netiek izmantoti, pareizi uzminot, dalībnieks iegūst 10 punktus.

Rīko:
Šajā vietnē tiek apkopoti Sarunu festivāla LAMPA diskusiju materiāli. Sarunu festivāls LAMPA neuzņemas atbildību par diskusijas dalībnieku viedokļu saturu, kā arī nerediģē to, ciktāl viedokļu saturs nav acīmredzami pretējs Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem.
Dalīties:

Rīkotāji

Patroni

Lieldraugi

Draugi

Partneri

Informatīvie partneri