Atpakaļ

4. septembrī 19:00-20:00

Saruna "Miera sarunas un varas attiecības skolu gaiteņos"

Šī būs diskusija ar izglītības jomas profesionāļiem, vecākiem un jauniešiem par esošo un vēlamo domstarpību risināšanas pratību Latvijas skolu gaiteņos un klasēs. Sarunas ietvarā mēs pievērsīsimies konfliktu cēloņiem, varas attiecībām un atbildības dalīšanai par konfliktu risināšanu pedagogu – skolēnu, pedagogu – vecāku, pedagogu – skolas vadības, skolēnu – skolēnu un skolēnu – vecāku starpā.

Izglītības vide un mācību process veido un nostiprina skolēnu pasaules izpratni par to kā rūpēties un pastāvēt par savām vajadzībām vai tieši otrādi — nodot un ziedot tās. Šī pieredze rada priekšnoteikumus sadarbības vai cīņas un pakļāvības attiecībām un attīsta katra bērna iekšējo pasaules skaidrošanas stāstu. Stāsts var sevī nest veselīgas atbildības un empātijas klātbūtni vai vainošanas, kaunināšanas un sodīšanas domāšanas “kodu”.

Kādu ceļu ejam, gribam un varam iet, turpinot skoloties? Kā skoloties, lai nonāktu un noturētos uz miera nevis kara takas — par to šajā sarunā.

Rīko:
Sadarbībā ar:
Šajā vietnē tiek apkopoti Sarunu festivāla LAMPA diskusiju materiāli. Sarunu festivāls LAMPA neuzņemas atbildību par diskusijas dalībnieku viedokļu saturu, kā arī nerediģē to, ciktāl viedokļu saturs nav acīmredzami pretējs Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem.
Dalīties:

Rīkotāji

Patroni

Lieldraugi

Partneri

Informatīvie partneri