Atpakaļ

5. septembrī 11:00-12:00

Diskusija "Cietumi 2.0: no ieslodzījuma uz korekciju"

Kāds ir mūsdienīgs cietums? Cietuma personāla darbs un tam nepieciešamās prasmes pašreiz piedzīvo nozīmīgas pārmaiņas, mainoties izpratnei par brīvības atņemšanas sodu no ieslodzījuma uz korekciju. Ko īsti nozīmē darbs cietumā un kāda ir tā loma ceļā uz drošāku sabiedrību? Ko vēlas sabiedrība — uz laiku paslēpt noziedznieku cietumā vai viņu izmainīt? Kā cilvēkā ieraudzīt, ka soda izpildes mērķis ir sasniegts? Diskusijas fokusā —  notiesāto personu izolācija ar jēgu: uzticama atkārtotu noziegumu prognozēšana un labākās izvēles to novēršanai. Dažādu profesiju pārstāvji un nozaru eksperti, kuru ikdiena aizrit darbā ar likumpārkāpējiem, sarunas laikā dalīsies savā pieredzē un diskutēs par aktualitātēm Latvijas ieslodzījuma vietu personāla izglītošanas procesā.

Ieslodzījumu vietu pārvalde un Valsts probācijas dienests ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu jau ceturto gadu īsteno projektus, kas stiprina un modernizē Latvijas korekcijas dienestu sistēmu. Ceļā uz drošāku sabiedrību projekti ne tikai ceļ cietumu un probācijas darbinieku profesionālo kapacitāti, bet arī, iesaistot sabiedrību, būvē unikālu brīvprātīgā darba sistēmu cietumu un probācijas klientu atbalstam.

Rīko:
Šajā vietnē tiek apkopoti Sarunu festivāla LAMPA diskusiju materiāli. Sarunu festivāls LAMPA neuzņemas atbildību par diskusijas dalībnieku viedokļu saturu, kā arī nerediģē to, ciktāl viedokļu saturs nav acīmredzami pretējs Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem.
Dalīties:

Rīkotāji

Patroni

Lieldraugi

Draugi

Partneri

Informatīvie partneri