Atpakaļ

4. septembrī 20:30-21:30

Diskusija ar teātra elementiem "Tev būs mīlēt Raini!"

Jaunsudrabiņš, Poruks, Blaumanis, Rainis... nesaprotami teksti, dīvaini vārdi, vecmodīgas attiecības. GARLAICĪGI! Tā domā diezgan daudzi skolnieki (un pieaugušie) par latviešu literatūras klasiku. Patiesībā mēs zinām, ka tā nav — tie ir dzīvi, īsti un patiesi stāsti par tām pašām īstajām attiecībām un situācijām, kuras mēs piedzīvojam šodien. Tikai jāutājums: kā tos padarīt saprotamus šodienas jauniešiem?

Lai palīdzētu jauniešiem saprast latviešu literatūras klasikas darbus, demonstrēsim, kā strādāt ar literāru darbu tā, lai tas aizrautu. Parādīsim savu vīziju par to, kā pateikt, ka klasika stāsta tieši par to pašu, kas interesē jauniešus. Savukārt pieaugušajiem tā ir iespēja pārskatīt savus priekšstatus par to, kas interesē bērnus un viņus pašus. Latviešu literatūra joprojām ir par mums pašiem, ja vien mēs ieraugām, kā uz to paskatīties... un tas NAV GARLAICĪGI!

Rīko:
Sadarbībā ar:
Šajā vietnē tiek apkopoti Sarunu festivāla LAMPA diskusiju materiāli. Sarunu festivāla LAMPA rīkotāji neuzņemas atbildību par diskusijas dalībnieku viedokļu saturu, kā arī nerediģē to, ciktāl viedokļu saturs nav acīmredzami pretējs Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem.
Dalīties:

Rīkotāji

Patroni

Lieldraugi

Draugi

Partneri

Informatīvie partneri