Atklāta saruna "Bērns – varas, kompromisa vai mīlestības auglis?"

28.06.2019 20:00 - 21:30

Ģimenes telts 20

Rīko:

Biedrība ģimenes atbalstam "Tēvi" Latvijas Dūlu apvienība

Apraksts:

Pirms 200 gadiem bērniem ģimenē bija racionāls, ekonomisks pamatojums – bērni bija lēts un pieejams darbaspēks saimniecībās, īpašuma mantinieki, kā arī vecumdienu nodrošinātāji vecākiem. Bērnu skaits ģimenē bija Dieva un infekciju varā. 

Pagājušā gadsimta vidū, attīstoties medicīnai un kontracepcijai, attiecībā uz bērniem ģimenē aktuāls kļuva jautājums cik

Savukārt mūsdienu rietumu pasaulē, kur bērnu nodarbināšana ir aizliegta, un vecumdienas nodrošina uzkrājumi pensiju fondos, dzimst jautājums vai? Vai man/mums vispār vajag bērnu?  Izglītības, karjeras un kontracepcijas pieejamība ļauj izvēlēties bērnu skaitu un piedzimšanas laiku. Ļauj arī izvēlēties neizvēlēties.  

Mēs piedāvājam atklātu sarunu par to, kā pāris pieņem lēmumu par bērnu. Vai tas ir sievietes bioloģiskais pulkstenis vai vīrieša vēlme pēc mantinieka, kas liek pārim uzsākt šo sarunu? Vai varbūt vīramātes mūžīgais jautājums par mazbērniem? Bet varbūt nekāda lēmuma nav – es esmu stāvoklī.  Mums būs bērns. Viss. Un kā tiek pieņemts lēmums, ka mums nebūs bērnu?

Piedalās:

Pasākumu vada: