Atpakaļ

Paneļdiskusija "Superdatori VS cilvēka smadzenes"

Datums un laiks: 6. jūlijā 18:30-20:30
Norises vieta: 61 Nākotnes sala
Norises vieta kartē: Cēsu pils parka dīķis
1. DAĻA
Jau šodien saprotam, ka bez mākslīgā intelekta izmantošanas var būtiski iepalikt saviem konkurentiem praktiski ikvienā tautsaimniecības jomā – vienalga, vai skatāmies no uzņēmējdarbības, valsts vai pārvaldes institūciju, vai vienkāršā cilvēka – darba ņēmēja – skatu punkta.

Tomēr, kādēļ Latvijas tautsaimniecības attīstība bez domājoša cilvēka smadzenēm, mākslīgā intelekta un superdatora nav iedomājama? Kas kopīgs cilvēka smadzenēm un superdatoram, uz kura apmāca mākslīgo intelektu? Kāda ir līdzšinējā superdatoru izmantošanas pieredze un ieguvumi? Kur esam tagad un kurp varētu būt, analizējot skaitļošanas jaudu pieaugumu/pieprasījumu Latvijas tirgū?

Aicinām uz RTU nākotnes salas skatuves, kurā kopā ar vadošajiem jomu ekspertiem meklēsim atbildes.

2. DAĻA
Spēle “Superdatora miljonārs”

Savukārt otrajā daļā no plkst. 19:30 līdz 20:30 notiks jautājumu – atbilžu spēle “Superdatora miljonārs”. Visi kopā noskaidrosim, kurš iegūs MILJONS* minūšu uz RTU HPC centra superdatora.

3 dažādu jomu vadošie līderi Latvijā – inovāciju (Mārtiņš Rubenis, RTU), valsts pārvaldes (Gatis Ozols, Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija (agrāk VARAM))un uzņēmējdarbības (Jānis Palkavnieks, SIA “Draugiem Group” runasvīrs) – uz RTU “Nākotnes salas” skatuves pieņems HPC mūsdienu izaicinājumu – atbildēs uz dažādiem nopietniem un nenopietniem jautājumiem par un ap superdatoriem. Uzvarētājs saņems balvu – MILJONS* bezmaksas minūšu, kuras izmantot uz RTU HPC centra superdatora.

Spēles moderators – Emīls Lukjanskis, aktīvs cēsinieks.

Ir plānots, ka spēlē varēs piedalīties arī skatītāji, tādēļ jautājums paliek viens – vai uzvarēs kāds no ekspertiem, vai, piemēram, Tu?

Diskusija un spēle par superdatora tēmām festivālā “LAMPA” iespējama, pateicoties SIA “Adaptive” atbalstam.
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties ierakstu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
[email protected]
Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri