Atpakaļ

Diskusija un kulinārie paraugdemonstrējumi "Gardi un bez atkritumiem! Kā pareizi rīkoties ar pārtiku un radoši darboties virtuvē"

Datums un laiks: 6. jūlijā 11:00-12:30
Norises vieta: 49 Ziemeļsala
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks
Pasākuma valoda: angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā
Aicinām pievienoties projekta “The Great Taste Zero Waste Manifesto” iedvesmotai vispusīgai diskusijai, lai kopīgi meklētu veidus, kā mazināt pārtikas atkritumus.

Lai cik pārsteidzoši tas nešķistu, vairāk nekā pusi no kopējiem pārtikas atkritumiem ES (54%) rada tieši mājsaimniecības, savukārt kopskaitā 70% pārtikas atkritumu rodas mājsaimniecībās, ēdināšanas pakalpojumu iestādēs un mazumtirdzniecībā (Eurostat, 2023). Ik gadu ES tiek radīts 131 kg pārtikas atkritumu uz vienu iedzīvotāju (Eurostat, 2023), un ar to saistītā tirgus vērtība tiek lēsta 132 miljardu eiro apmērā.

Runājot par pārtikas atkritumu mazināšanu mājsaimniecībās, ļoti svarīgas ir pārtikas pārvaldības prasmes, tostarp iepirkšanās, ēdiena gatavošana un pareiza pārtikas uzglabāšana. Kas jādara, lai palielinātu izpratni par pārtikas izšķērdēšanu un to, kā pareizi apieties ar pārtikas produktiem? Kādi ieradumi ir jāmaina? Kā ikviens var iesaistīties un ietaupīt savus un planētas resursus? Vai tehnoloģijas un mākslīgais intelekts var mums palīdzēt?

Aizraujošus kulināros paraugdemonstrējumus rādīs Michelin Young Chef Award ieguvējs šefpavārs Nils Ģēvele. Viņš parādīs vienkāršus veidus, kā izlietot pārtiku, kas citādi tiktu izmesta.

Diskusija angļu valodā. Tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā.
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties ierakstu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
[email protected]
Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri