Atpakaļ

Diskusija "Latviešu karavīrs Otrajā pasaules karā: šķeļ vai saliedē Latvijas sabiedrību?"

Datums un laiks: 5. jūlijā 12:30-13:30
Norises vieta: 36 Skatuve UZZIBSNĪ
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks
tulkojums zīmju valodā
Lai vienotos par Latvijas nākotni, ir jāvienojas par tās pagātnes izpratni. Nopietns šķērslis sabiedrības integrācijai Latvijā ir vienotas vēstures interpretācijas trūkums, it īpaši Otrā pasaules kara vēstures pretrunīgās interpretācijas dēļ.

Otrajā pasaules kara laikā apmēram 110 000 Latvijas pilsoņus iesauca Vācijas okupācijas karaspēkā. Vismaz 70 000 iesauca padomju okupācijas armijā. Abiem bija vienlīdz traģisks liktenis. Mobilizācija okupantu bruņotajos spēkos bija kara noziegums, IV Hāgas konvencijas pārkāpums. Šī kara nozieguma rezultātā Latvijas cilvēkresursu zaudējumi bija milzīgi. Abas okupāciju varas mobilizēja gandrīz desmito daļu Latvijas pilsoņu. Aptuveni 70 000 (40%) no viņiem krita kaujās. Ap 37 000 (20%) nosūtīja uz Gulaga nometnēm. Un aptuveni 23 000 (ap 13%) pēc gūsta rietumos vispār neatgriezās Latvijā.

Nav pārspīlējums teikt, ka šie karavīri cieta par mums. Tie nāca no katras Latvijas tautības un no katra Latvijas slāņa. Pēc gandrīz 80 gadiem, vai nebūtu laiks mācīties no šo karavīru likteņiem un viņos atrast pamatu izveidot kopēju sabiedrisku atmiņu?
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties ierakstu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
[email protected]
Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri