Atpakaļ

Saruna "Kā iekodēt sievieti tehnoloģijās?"

Datums un laiks: 10. jūnijā 14:30-16:00
Norises vieta kartē: Maija parks
Pasākuma valoda: angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā
Bieži dzirdam, ka dažādība un iekļaujoša vide ir veiksmīga biznesa atslēga, tostarp, nozarēs, kurās vēsturiski dominējuši vīrieši. Dažādība iedvesmo inovācijas, palīdz labāk izprast klientu vajadzības, un dati liecina, ka tā ilgtermiņā palielina uzņēmuma peļņu. Tomēr dzimumu līdzsvara sasniegšana darba vietā pat progresīvākajiem Latvijas uzņēmumiem aizvien ir sāpīga tēma. Latvijā tikai 23% no Informāciju Tehnoloģiju (IT) darbaspēka ir sievietes. Savukārt, pēc Ekonomikas ministrijas datiem, darbinieku trūkums tehnoloģiju nozarē tuvākajos gados palielināsies. Viens no iespējamiem risinājumiem ir dzimumu kvotu ieviešana. Bet vai kvotas strādā? Iespējams ir vēl citi risinājumi? Vai varbūt pietiek ar vienkāršu aicinājumu sievietēm izvēlēties darbu tehnoloģiju nozarē?’

Pasākums angļu valodā, tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā.


[ENG]
We often hear that diversity and inclusiveness are the keys to business success, including in historically male-dominated sectors. Diversity inspires innovation, and helps us better understand our customers' needs, and data shows that it increases long-term business profits. However, achieving gender balance in the workplace remains a difficult subject for even the most progressive Latvian companies. Only 23% of the Information Technology (IT) workforce in Latvia is female. And according to the Ministry of Economics of Latvia, the shortage of workers in the technology sector will increase in the coming years. One possible solution is the introduction of gender quotas. But do quotas work? Are there other solutions? Or is it enough to simply encourage women to choose jobs in the technology sector?
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties arhīvu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
+371 25293110 [email protected]

Līdzīgi pasākumi

Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri