Atpakaļ

Diskusija "Demokrātija un tās ienaidnieki: kā nezaudēt cīņā"

Datums un laiks: 10. jūnijā 17:00-18:00
Norises vieta: 43 Skatuve APGAISMO
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks
Pasākuma valoda: angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā
Demokrātija nav pašsaprotama un neizbēgama. To varam zaudēt diezgan viegli – sākumā pakāpeniski, mums pat nemanot, un tad pēkšņi, kad to atgūt būs jau grūti.

Pēdējā desmitgadē, algoritmiem arvien vairāk nosakot mūsu komunikāciju, trauksmes signālu ir bijis daudz – no toksiska publiskā diskursa un politiskās vardarbības līdz ļaunprātīgām informācijas operācijām un populisma kā demokrātiska totalitārisma.

Savukārt Krievijas ieslīgšana tirānijā un iebrukums Ukrainā ir pilnībā mainījis drošības situāciju Eiropā. Mūsu demokrātijas ir kļuvušas vēl vairāk pakļautas ārējām manipulācijām, sabiedrības – mazāk atvērtas, bet valdības ir naskas uz pilsoņu brīvību ierobežošanu nacionālās drošības vārdā.

Mēs ieejam vētru pilnā desmitgadē, bet kā lai mēs izturētu šo vētru? Kādi ir mūsu demokrātijas apdraudējumi, no kuriem mums būtu jāuzmanās, pirms nav par vēlu? Par to runājām kopā ar viedokļu līderiem un domātājiem no Latvijas un citām Eiropas valstīm.
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties arhīvu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
[email protected]

Līdzīgi pasākumi

Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri