Atpakaļ

Diskusija "Iekļaujošā seksuālā izglītība: Latvija arī var!"

Datums un laiks: 10. jūnijā 13:00-14:00
Norises vieta: 3 Kvīru nams
Norises vieta kartē: Maija parks
Pasākums notiks tikai klātienē
Latvijā jau vairākus gadus notiek diskusijas par seksuālās izglītības nepieciešamību skolās; pēdējā gadā laikā šai tēmai tika veltīti pētījumi, multimediju projekti un informatīvas kampaņas. Tomēr joprojām maz uzmanības tiek pievērsts tam, cik iekļaujošā ir skolās pasniegta informācija. Sākot ar drošu seksu viendzimuma pāriem un beidzot ar identitātes jautājumiem - šīs jomas parasti tiek izlaistas mācību procesā. Rezultātā jaunieši meklē atbildes uz saviem jautājumiem internetā, kas ne vienmēr sniedz precīzo informāciju par veselību, identitāti un komunikāciju, it īpaši latviešu valodā.

Diskusijā “Iekļaujošā seksuālā izglītība: Latvija arī var!” piedalīsies divi seksuālās izglītības jomas speciālisti: Sheron Heron no Īrijas organizācijas “Belong To”. Īrija jau 1998. gadā ieviesa obligāto seksuālo veselības mācību visās skolās, akcentējot arī drošāku vidi, LGBTQ+ reprezentāciju, skolotāju apmācības un iekļaujošo valodu. Savukārt Rita Kubuliņa, kurai ir vairak nekā 10 gadu pieredze pasniedzot lekcijas par seksuālo veselību, pastāstīs par realitāti Latvijas skolās, kā arī par izmantotām metodēm. Lai iegūtu ieskatu arī tajā, kā pietrūkst pašiem jauniešiem, parunāsim arī ar kādu vidusskolēnu.


Kā padarīt seksuālo izglītību iekļaujošāku? Kā runāt par seksu un seksualitāti ar jauniešiem, kuri identificējas kā LGBTQ+? Kuras metodes varētu pielāgot Latvijas situācijai, un kuras - nē? Un, beidzot, ko mēs kā sabiedrība, varētu darīt atru dienu, lai runāt par seksu, veselību un baudu iekļaujošāk? Sarunas laikā mēģināsim atrast atbildes uz šiem un citiem jautājumiem.
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties arhīvu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
[email protected]

Līdzīgi pasākumi

Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri