Atpakaļ

Domu apmaiņas katalizators "Šodienas avangards ir rītdienas tradīcija"

Datums un laiks: 9. jūnijā 13:00-20:00
Datums un laiks: 10. jūnijā 11:00-18:00
Norises vieta: 25 Telts "Konservatīvie"
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks
Pasākums notiks tikai klātienē
"Pret idejām ir jāattiecas ar nāvīgu nopietnību" (Krišjānis Lācis)

Laikā, kad viss strauji mainās, inovāciju tehnoloģiju uzrāvieni seko viens otram, arī sabiedrības attīstība ir ieguvusi jaunus apgriezienus. Kā sabiedrība esam sākuši domāt par piederības jautājumiem, to, kas mums ir apkārt un kādas sekas radām ar savu darbošanos. Kā sabalansēt šo attīstības vektoru ar to, lai paši sevi neiznīcināu?
Ir jāsarunājas. Un jāsadzird.
Nāc uz sarunu ar Konservatīvajiem Sarunu festivālā LAMPA:

9.jūnijs
plkst. 13:00 - 14:00
Cilvēks transporta sistēmā: kā izkļūt no bedres un nonākt Eiropā. Saruna par ceļiem, vilcieniem un mikromobilitāti pilsētās un novados. Piedalās Tālis Linkaits (Transporta eksperts, bijušais satiksmes ministrs), Jānis Butāns (Mikromobilitātes eksperts, bijušais Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs), Raitis Sijāts (Vidzemes tūrisma asociācijas vadītājs).

plkst. 15:00 -16:00
Pastāvēs, kas mainīsies - iespējas lauksaimniecībai, iespējamie scenāriji: kā mainīsies lauksaimniecība zaļā kursa un globalizācijas ietekmē. Dažādas prakses. Vai likumdošana spēj sekot līdzi tendencēm? Piedalās Māris Freimanis (Lauksaimniecības inženierzinātņu maģistrs, ZS Buki īpašnieks), Jānis Vaivars (Z/S "Ragāres" īpašnieks un biedrības "Latvijas jauno zemnieku klubs" pārstāvis), Robins Jānis Lellis (Z/S “Lellēni” īpašnieks un biedrības “Latvijas Jauno zemnieku klubs” valdes loceklis).

plkst. 16:00 – 17:00
Novadi – dzīvošana/ izdzīvošana? Kā tiek tērēta mana (nodokļu maksātāja) nauda pašvaldībās? Vai teritoriālā reforma ir sevi attaisnojusi un kāds no tās labums iedzīvotājiem? Iedzīvotāju iesaiste lēmumu pieņemšanā. Piedalās Guna Švika (Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietniece, Konservatīvie valdes locekle), Andris Vītols (Ķekavas vicemērs, Konservatīvie valdes priekšsēdētāja vietnieks), Guntis Rasims (Rēzeknes novada domes deputāts, Konservatīvie Latgales Attīstības centra vadītājs, Izglītības un kultūras projektu producents), Māris Beļaunieks ( Limbažu novada pašvaldības Domes priekšsēdētāja 1.vietnieks).

plks.17:00 - 19:00
Gladiatoru cīņas ar LAMPAS mērces piešprici. Viktorīna par aktuālajām tēmām. Viktorīnu vada erudīcijas spēļu un viktorīnu entuziasts Jānis Svemps.

10.jūnijs
plkst. 11:00 - 12:00
Ko darīt, lai Latvijas banku kredītportfelis nebūtu starp mazākajiem Eirozonā (% no IKP)? Vai Latvijā ir dārgākie banku kredīti un augstākās banku komisijas Eirozonā? Ko darīt ar 2.pensiju līmeņa uzkrājumu: kur to ieguldīt, kā kompensēt vismaz inflācijas līmeni? Piedalās: Gatis Eglītis (Latviešu ekonomists, ierēdnis un politiķis, Konservatīvie valdes priekšsēdētājs), Santa Purgaile (Latvijas Bankas prezidenta vietniece), Lauris Mencis (A/S Swedbank Latvija valdes priekšsēdētājs), Jānis Svemps (Ekonomists un finansists, Konservatīvie valdes loceklis).

plkst. 12:00 - 13:00
Trešās paaudzes interneta tehnoloģiju attīstība paver citu perspektīvu - piedāvā drošāku un caurredzamāku datu apmaiņu, decentralizē lēmumu pieņemšanu un sola atgriezt vairāk kontroli datu lietotāja rokās. Igaunijā e-vēlēšanu sistēma, Somijā loģistikas risinājumi, ASV drošības kameru datu reģistrs, Maltā izglītības dokumentu atzīšanas sistēma- ko Latvija var mācīties no šiem blokķēžu tehnoloģijas risinājumu piemēriem? Uz šiem un citiem ar Web3 tehnoloģijām saistītiem jautājumiem atbildes varēsi dzirdēt šajā diskusijā. Piedalās Santa Purgaile (Latvijas Bankas prezidenta vietniece), Martiņš Štāls (Uzņēmējs IT nozarē, Konservatīvie valdes loceklis), Kriss Pujāts (Gravity Team līdzdibinātājs), Anatoly Ressin (CEO Blockvis), Gundars Bērziņš (Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes dekāns) .

plkst. 13:00 - 14:00
Latviskuma paradigmas mūsdienās un kādēļ tas vajadzīgs nākotnei. Vai latviskums ir prece? Vai ekonomika var būt latviska? Kā kultūras mantojums ietekmē mūsu politisko domāšanu un emocionālo inteliģenci? Latvijas nozīme indivīda identitātē un piederības nozīmība. Piedalās Eva Mārtuža (Latviešu rakstniece, dzejniece un publiciste), Liāna Langa (Latviešu dzejniece un publiciste), Ervīns Krauklis (Diplomēts arhitekts), Uģis Nastevičs (Ph.D., Latvijas Dievturu sadraudzes valdes vadītājs), Andris Vītols (Ķekavas vicemērs, Konservatīvie valdes priekšsēdētāja vietnieks).

plkst. 15:00 - 16:00
Kāds ir dominējošais audzināšnas modelis šobrīd, vai zināšanu nodošana un zināšanu veidošana ir pakalpojums? Vai primārais uzdevums izglītības modelim ir iespējas labāk sagatavot cilvēku darba tirgum un kad beidzas "derīguma termiņš"? Piedalās Dagmāra Beitnere-Le Galla (Latviešu kultūras socioloģe, augstskolas pasniedzēja un politiķe).

plkst. 16:00 - 18:00
Izdzīvošanas ābece Latvijas realitatē. Vai ar vienu govi pietiek? Virtualās virtuves vingrinājumi.
Vadītāja Margarita Kolosova (Diplomēta lauksaimniecības uzņēmēja, sabiedriskā aktīviste, Latgales patriote).

Kopā, ar skatu nakotnē - paldies par sarunu!

Ar Konservatīvo programmu pirms pasākuma varēsiet iepazīties sociālajos tīklos.
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties arhīvu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
[email protected]

Līdzīgi pasākumi

Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri