Atpakaļ

Diskusija – mākslas projekts "Vai dzīvot klimatam draudzīgi nozīmē atteikties no ērtībām?"

Datums un laiks: 9. jūnijā 13:00-14:30
Norises vieta: 11 Zaļā skatuve
Norises vieta kartē:
Nesen žurnāla “IR” intervijā tika uzsvērts, ka maksimizēt klimata intereses, rupji sakot, nozīmētu to, ka mums jāpārvēršas par bomžiem. Tas esot dabai un klimatam draudzīgākais dzīvesveids. Vai mums ir jāatsakās no ērtībām, jāēd atkritumos izmesta pārtika, jāgatavo mēbeles no paletēm un jāiepērkas tikai second hand veikalos? Kādēļ veidojas šādi stereotipi?  Kas tos rada? Vai iespējams dzīvot ekoloģiski un saglabāt ierastās dzīves ērtības?
Līdzās diskusijai apmeklētājiem būs iespēja apskatīt un iesaistīties koceptuālā mākslinieka Kristapa Priedes - www.kristapspriede.com - vides instalācijā “Kopā”.
Instalācijā daba savienojas ar cilvēka veidotiem mākslīgiem elementiem - atkritumiem. To savstarpējā mijiedarbība ir neizbēgama, lai kā dažs labs dabas draugs vēlētos no tā izvairīties un dzīvot saskaņā ar dabu. Cilvēka "pēdas" klātesamība un ietekme uz vidi kļūst nozīmīgāka jautājumā par kvalitatīvu nākotni. Gadās, ka cilvēkam esot ar laisku attieksmi, paslīd garām nozīmīgi jautājumi, kuros tieši viņa attieksme spēlē ietekmējošu lomu.
Mākslas projekta mērķis ir veicināt profesionālās laikmetīgās mākslas dažādību un pieejamību Cēsīs un stiprināt sabiedrības izpratni un atbildību par cilvēka lomu vides piesārņojuma jautājumos caur vizuālās mākslas valodu un pieredzi.
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties arhīvu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
[email protected]

Līdzīgi pasākumi

Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri