Atpakaļ

"Par" Dzīvot, "Pret" vēzi.

Datums un laiks: 9. jūnijā 12:30-22:00
Datums un laiks: 10. jūnijā 11:00-21:00
Norises vieta: 38 "Par Dzīvot" telts
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks
Pasākums notiks tikai klātienē
Mēs vēlamies sniegt jums cerību un prieku, nevis biedēt. Divu dienu programmā kopā ar mums darbosies lektori, psihologi, radošie meistari un ergoterapeits, kuri palīdzēs iepazīt sevi labāk, lai mazinātu onkoloģiskās saslimšanas risku.

9. jūnijā

13:00 – 14:00
Lekcija un diskusija "Kāpēc manā ķermenī ir vēzis?"
Kas tad ir vēzis? Kāpēc diagnoze "vēzis" ir tik biedējoša un tik blīvi apaugusi ar mītiem. Patiešām, saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas publicēto statistiku sirds un asinsvadu slimības ieņem pirmo vietu nāves gadījumu skaita ziņā. Tomēr, mēs nekad neesam dzirdējuši par insultofobiju vai infarktofobiju. Lekcijā - diskusijā runāsim par svarīgiem faktiem par vēzi - par cēloņiem, par profilaksi, par skrīningu, par alkām pēc dzīvības, kas glābj no vēža.

14:00 – 16:00
Radošā darbnīca “Vainags”
Lai cilvēks būtu vesels, jāpiepilda sevi ar radošo enerğiju, jāuzņem augu spēku un jāfantazē. Meistarklasē gatavosim vainagus un ziedu kompozīcijas.

16:00 – 17:00
Meistarklase "Darbs ar simptomiem psihoterapijā"
Meistarklasē jums būs iespēja izpētīt kādu savu simptomu, piemēram, galvassāpes, bezmiegu, alerģiju u.c., un ko šis simptoms stāsta jums par jūsu dzīves situāciju.

17:00 – 19:00
Radošā darbnīca "Food pušķis"
Lai cilvēks būtu vesels jāpiepilda sevi ar radošo enerģiju, jāuzņem augu spēks un jāfantazē. Meistarklasē veidosim pušķus no pārtikas precēm un ziediem.

19:30 – 20:30
Diskusija "Invaliditāte? Kā pieņemt šo faktu un justies lieliski?"
Iespēja sarunā ar mentoru invaliditātes jautājumos, saņemt emocionālo un praktisko atbalstu. Sevis un savu sajūtu pieņemšana. Praktiskie padomi saistība ar invaliditāti.


10. jūnijā

11:00 – 12:00
Radošā darbnīca "Dzīves plate"
Lai iemācītos pareizi ēst, ir specializēti šķīvji, uz kuriem tiek uzzīmēts, kādās proporcijās jāēd olbaltumvielas un ogļhidrāti. Mēs varam fantazēt un iedomāties savu "Dzīves plati". Kas mums dzīvē ir svarīgs – materiālās un garīgās vērtības, mīļie cilvēki, mājdzīvnieki. Mākslas terapijas darbnīca, kurā mēģināsim tēlaini noteikt savas dzīves prioritātes.

12:00 – 13:00
Diskusija "Pacienta-izdzīvotāja pieredze"
Mūsu biedru motivējoši stāsti par viņu pieredzi vēža ārstēšanā.

13:00 – 15:00
Radošā darbnīca “Botāniskais bareljefs”
Lai cilvēks būtu vesels, jāpiepilda sevi ar radošo enerģiju, jāuzņem augu spēks un jāfantazē. Meistarklasē veidosim mazās gleznas no māla, ģipša un augiem.

15:00 – 16:00
Meistarklase "Ķermenis kā pieradījums"
Psiholoģiskā mākslas prakse, kuras laikā cilvēks uzglezno savas figūras kopiju un pēc tam kopā ar psihologu interpretē zīmējumu.

16:00 – 18:00
Radošā darbnīca “Ziedu veidošana no polimērmāla”
Lai cilvēks būtu vesels, jāpiepilda sevi ar radošo enerğiju, jāuzņem augu spēks un jāfantazē. Meistarklasē veidosim piespraudes/brošas ar polimērmāla ziediem.

18:00 – 19:00
Diskusija un nodarbība "Fizisko aktivitāšu efekts onkoloģijā"
Vēsturiski bija pieņemts, ka cilvēkiem ar onkoloģisku diagnozi ieteicams vairāk atpūsties un neveikt mērķtiecīgas fiziskās aktivitātes lielā noguruma dēļ. Tomēr šis pieņēmums pēdējos 25 gadus ir izteikti mainījies. Pasākumā ir paredzētas divas daļas. Pirmā daļa - informācija par efektīvām fizisko aktivitāšu metodēm, otrā daļa - praktiska nodarbība 30 min, kurā vēlams sporta tērps un ērti apavi, jo kopīgi tiks izmēģināta efektīva uz pierādījumiem balstīta aerobās (kardio) slodzes nodarbība.

19:00 – 20:00
Lekcija "Ēd pats, bet nebaro vēzi"
Kāpēc tik daudz cilvēku saslimt ar vēzi? Vai mēs dzīvojām ilgāk un cilvēka šūnās veidojas traucējumi, pienākot vecumam? Vai mums ir nosliece uz kādu ģenētisku defektu, kas liek šūnām izplūst un apdraud organismu, kas tās radījis? Vai mēs ciešam no deficīta, no kura kādas nākotnes zāles mūs galu galā pasargās vai izārstēs? Vai arī vēzis kaut kādā veidā ir saistīts ar to, kā mēs dzīvojam? 30–35% no visiem vēža gadījumiem visā pasaulē — kopā vairāk nekā divi miljoni nāves gadījumu gadā. Tātad, kā izvairīties no kļūšanas par vēlvienu ciparu vēža statistikā? Ēd veselīgi!
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties arhīvu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
[email protected]

Līdzīgi pasākumi

Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri