Atpakaļ

Zinātnes kafejnīca "Skaņa ir ierocis: diskusija par mūziku un propagandu" + mūzikāla performance

Datums un laiks: 9. jūnijā 18:00-19:30
Norises vieta kartē: Maija parks
Mūzika var būt rīks manipulatīvu mērķu īstenošanai tikpat lielā mērā, kā dvēseles bagātināšanā. Mūzika kā prātu un ķermeņi ietekmējošs rīks apliecinās vācu nacistu koncentrācijas nometnēs, Mehāniskajā apelsīnā, 1950. gadu CIP eksperimentos, uzmundrinošās medību dziesmās, liftu mūzikā vai mūzikā lielveikalos, noslēpumainā skaņas uzbrukumā ASV vēstniecībai Kubā 2017. gadā. Visos šajos piemēros skaņai, tajā skaitā mūzikai, vienojošais ir centieni pārliecināt, kontrolēt, iebiedēt vai gūt komerciālu labumu. Tas aicina uzdot jautājumus: kāda ir bijusi attieksme pret mūzikas ietekmi uz cilvēka dvēseli un miesu Eiropas kultūras tradīcijā? Kā darinot mūziku, var ietekmēt cilvēka rīcību? Kā darbojas mūzika, kā varas propagandas rīks?

Pēc diskusijas notiks komponista Gata Ziemas un multimediju mākslinieka Krista Feldmaņa muzikāli performatīvs priekšnesums. Abi mākslinieki darbojas eksperimentālās mūzikas projektā “The Ofiss”.
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties arhīvu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
+371 25293110 [email protected]

Līdzīgi pasākumi

Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri