Atpakaļ

Diskusija "Jaunais Pašvaldību likums un iedzīvotāju interešu pārstāvniecība"

Datums un laiks: 9. jūnijā 12:30-13:30
Norises vieta: 24 Reģionu skatuve
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks
Jaunais Pašvaldību likums ir viens no pēdējā laika nozīmīgākajiem izstrādātajiem tiesību aktiem, kas nosaka arī jaunus sabiedrības līdzdalības mehānismus. 

Likums stājies spēkā 2023.gada 1. janvārī un aizstāj novecojušo, 1994. gadā pieņemto likumu “Par pašvaldībām” un turpmāk nosaka pašvaldību darbības vispārīgos noteikumus un ekonomisko pamatu, pašvaldību kompetenci, pārvaldes institucionālo sistēmu, domes un tās izveidoto institūciju, domes priekšsēdētāja un izpilddirektora pilnvaras, sadarbību starp pašvaldībām un ar valsts institūcijām. Likums paredz nodrošināt arī vietējo kopienu iedzīvotāju interešu pārstāvību pašvaldībās, izveidojot konsultatīvas institūcijas.  Šajā kontekstā jāmin arī līdzdalības budžets, kā viens no sabiedrības iesaistes instrumentiem, kam jau šobrīd ir pozitīvi rezultāti.

Diskusijā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas eksperti un citu organizāciju pārstāvji diskutēja par būtiskāko jaunajā pašvaldību likumā un iespējām iedzīvotājiem pilnvērtīgi izmantot savas likumā noteiktās tiesības, lai līdzdarbotos savas administratīvās teritorijas attīstībā.  
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties arhīvu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
[email protected]

Līdzīgi pasākumi

Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri