Atpakaļ

Diskusija "Skolu segregācija. Vai ir iespējams to pārvarēt?"

Datums un laiks: 9. jūnijā 17:00-18:00
Norises vieta kartē: Cēsu Pils laukums
Pasākums notiks tikai klātienē
No šī gada 1. septembra pāreja uz mācībām latviešu valodā notiks visās pirmsskolas izglītības iestādēs, kā arī vispārizglītojošās pamatizglītības programmas 1., 4. un 7. klasēs. No 2024.gada 1.septembra - 2., 5. un 8. klasēs, bet no 2025.gada 1.septembra - arī 3., 6. un 9. klasēs.

Līdz šim praksē tika saglabāta skolu segregācija un netika radīta jaukta mācību vide - latviešu un mazākumtautību bērni joprojām mācās atsevišķi.

Vai pārskatāmā nākotnē ir iespējams izveidot jauktu mācību vidi – kopējas skolas visiem Latvijas bērniem, neatkarīgi no viņu dzimtās valodas, ar mācībām latviešu valodā? Vai Latvijas sabiedrībā ir šāds pieprasījums? Vai pašreizējais risinājums atrisina divkopienu sabiedrības un "informācijas burbuļu" izolācijas problēmu? Vai tas veicina sabiedrības saliedēšanu un integrāciju? Kādas ir grūtības problēmas risināšanā?

Biedrība "Krievu balss Latvijai" klātesošajiem nodrošinās tulkojumu krievu valodā.
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties ierakstu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
[email protected]
Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri