Atpakaļ

Diskusija un meistarklase "Pārtika sabiedrības veselībai"

Datums un laiks: 2. jūlijā 15:00-16:30
Skatuve: 12 Skatuve #Misijas
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks
Kas ir veselīga pārtika, vai pārtikas produkti var palīdzēt slimību prevencijai individuālā un valsts līmenī? Vai ar pārtiku var cīnīties arī pret vēzi? Aktualizēsim jautājumus - vai savstarpēji saistīto krīžu un straujā cenu kāpuma dēļ veikalos mainīsies ierastais pārtikas preču sortiments un kā tas ietekmēs mūsu ēšanas paradumus? Kā arī, kāda loma ir pārtikas inovācijām šodien un nākotnē?

Eiropas Savienības mērķis ir sasniegt un noturēt labus sabiedrības veselības rādītājus, vienlaikus nodrošinot visaugstākos standartus veselības aprūpes jomā. Vairāk nekā 70% no visiem nāves gadījumiem pasaulē izraisa neinfekcijas slimības, taču lielāko daļu riska faktoru, tostarp aptaukošanos un nepietiekamu uzturu, ir iespējams novērst.

Diskusijas beigās ikviens ir aicināts ņemt dalību Fermentēšanas meistarklasē ar "Fermentful". Pārtikas inovāciju jaunuzņēmuma dibinātājas dalīsies ar uzkrātajām zināšanām par augu valsts produktu fermentēšanu un bioķīmskajiem procesiem, labajām baktērijām un to, kāpēc tās ir tik svarīgas mūsu veselībai. Garšosim Fermentful zaļo griķu 'kefīrus', kopīgi pagatavosim auksto zupu un fermentētu overnight putru ar svaigām vasaras ogām.
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties arhīvu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
[email protected]

Līdzīgi pasākumi

Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri