Atpakaļ

Diskusija "Pubertāte vienā istabā - vai brālim jāredz māsa plika?"

Datums un laiks: 1. jūlijā 17:00-18:00
Skatuve: 13 Skatuve SPULDZE
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks
Pasākums notiks tikai klātienē
Seksualitāte tāpat kā citas attīstības formas mums aizsākas jau kopš dzimšanas. Jau ļoti agrīnā vecumā bērniem parādās interese par savu ķermeni un savu intīmo vietu izzināšanu, turklāt pieaugot, šī interese tikai pastiprinās. Pirmsskolas vecuma bērni savu seksualitāti mēdz izpaust caur dažādām rotaļām, piemēram, spēlēšanos “dakteros”, bučošanos un apkampšanos. Uzsākot pirmās skolas gaitas, dzimumu atšķirību apzināšanās kļūst vēl izteiktāka. Sāk parādīties interese par seksuāla rakstura materiāliem, filmām, žurnāliem un jokiem. Tuvojoties pubertātei, bērni sāk izjust romantisku un seksuālu interesi par vienaudžiem, savukārt, sasniedzot 10 – 13 gadu vecumu, bērnu seksuālā attīstība notiek ļoti strauji. Pubertāte ir neizbēgams attīstības posms, kam iziet cauri pilnīgi visi, tāpēc ir svarīgi, ka šajā bērnu fiziskās un emocionālās attīstības nogrieznī ir pieejams ne tikai vecāku atbalsts, bet arī atbilstoši apkārtējas vides apstākļi.

Saskaņā ar analītisko ziņojumu “Latvijas ģimenes paaudzēs 2018”, aptuveni sestā daļa sieviešu un vīriešu Latvijā, kas dzīvo atsevišķi no vecākiem un sasnieguši 25 gadu vecumu, dzīvo vienā istabā kopā ar vidēji vienu bērnu, savukārt, trešā daļa sieviešu un vīriešu dzīvo mājoklī, kur divi bērni dala vienu istabu. Tas nozīmē, ka Latvijā ir plaši izplatītas situācijas, kad bērni savu pubertāti piedzīvo vienā istabā kopā ar saviem vecākiem vai savu brāli vai māsu.

Lai aktualizētu bērnu fiziskās un emocionālās attīstības nozīmību pubertātes laikā, skatot to kopsakarībā ar dzīvesvietu un dzīvesvietas raksturojošiem faktoriem, diskusijas laikā noskaidrosim, cik veselīgi no seksualitātes prizmas ir atļaut bērnu pubertātei notikt vienā (bērn)istabā.
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties arhīvu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
[email protected]

Līdzīgi pasākumi

Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri