Atpakaļ

Diskusija "Daba un savvaļa. Izglābts dzīvnieks - cietumnieks vai bīstams ierocis?"

Datums un laiks: 2. jūlijā 17:00-18:30
Skatuve: 19 Zaļā telts
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks, saliņa
Pasaules Dabas Fonda un Dabas aizsardzības pārvaldes diskusija - kas tad īsti ir savvaļa, cilvēka un savvaļas dzīvnieku attiecības?
Kopā ar vetārstiem, savvaļas dzīvnieku ekspertiem diskutēsim par sabiedrības ieradumu savvaļā sastaptu dzīvnieku vai putnu mazuli uzskatīt par nelaimē nonākušu. Kopīgi analizēsim vienu no pēdējā laikā redzamākajām situācijām, kad pie cilvēka uzaudzināti lāči bija atlaisti savvaļā un ar savu neadekvāto uzvedību pēcāk apdraudēja citus cilvēkus. Kopīgi meklēsim atbildes, vai savvaļas dzīvnieku mazulis, aiznesot to uz mājām, tiek glābts vai ieslodzīts? Vai savvaļas dzīvnieks var kļūt par mājas mīluli? Kādi riski un sabiedrības apdraudējumi rodas no savvaļas dzīvnieku neadekvātas uzvedības? Vai tikai lāči ar izmainītu uzvedību mūs apdraud, vai arī citi savvaļas dzīvnieki var kļūt bīstami, ja nav apguvuši sugai raksturīgu uzvedību? Kas būtu nepieciešams, lai izvairītos no šādām pārprastajām “glābšanas” operācijām? Iesaistīto pušu atbildības – valsts, pašvaldība, veterinārārsti, NVO un sabiedrība kopumā.
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties arhīvu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
[email protected]

Līdzīgi pasākumi

Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri