Atpakaļ

Diskusija "Kāda ir nākotne veikalu plauktos?”

Norises vieta: 19 Zaļā telts
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks, saliņa
Diskusija - kā virzīt Latvijas iedzīvotāju patēriņu atbildīgāku, kā mazināt un izskaust vides degradāciju un sociālo aspektu labās prakses pārkāpumus uzņēmumu piegādes ķēdēs, kāda ir uzņēmumu loma atbildīga patēriņa veicināšanā? Ko uzņēmumi šobrīd dara, lai ražotu videi draudzīgākus un sociāli atbildīgākus produktus un pakalpojumus, paplašinātu savu produktu klāstu ar tādām precēm, par kuru izcelsmi varam būt droši, ka to ražošanas procesā nav radīts kaitējums ne cilvēkiem, ne videi?

Vides NVO parasti uzsver, ka ir jābūt pieejamiem un izceltiem videi draudzīgiem un sociāli atbildīgiem produktiem, piemēram, Godīgās tirdzniecības (jeb Fair Trade) marķētiem produktiem, taču, ko par škēršļiem saka paši uzņēmumi? Kāpēc uzņēmumi neuzņemas aktīvāku lomu, lai klientus iepazīstinātu ar šādiem produktiem un veicinātu atbildīgāku patēriņu? Kas ir tas, kas uzņēmumu attur no lielāka skaita atbildīgu produktu iekļaušanas savā piedāvājumā patērētāja izvēlei - konkurences nosacījumi, tiesiskais regulējums? Situācijas attīstības gaita Covid 19 un kara apstākļos. Kādi nākotnes īstermiņa un ilgtermiņa soļi, vīzija produktu un pakalpojumu ražošanā un tirdzniecībā, kāda nozīme vides un sociālajiem aspektiem?

Pasākumu atbalsta Ziemeļvalstu Ministru padome un Sabiedrības integrācijas fonds projekta ietvaros.
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties ierakstu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
[email protected]
Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri