Atpakaļ

Saruna "Kā būt daļai no LGBTQIA+ kopienas reģionos?"

Norises vieta: 5 Reģionu skatuve
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks
Pasākums notiks tikai klātienē
Varavīkšņu karodziņi pie somām un māju logos, viendzimuma pāri, kas brīvi iet pa ielu, sadevušies rokās, vai reklamē populārus zīmolus – nu jau tie nav neierasti skati. Lai gan LGBTQIA+ tiesību ziņā Latvija nevirzās uz priekšu tik strauji, kā gribētos, šķiet, ka sabiedrības attieksme ir kļuvusi atbalstošāka. Un tomēr bieži vien tā ir tikai Rīgas aina. Pagājušajā gadā notikušais Kauņas Praids bija pirmais Praida gājiens Baltijas valstīs ārpus to galvaspilsētām. Neskatoties uz to, ka tā ir otra lielākā Viļņas pilsēta, kurā darbojas LGBTQIA+ organizācijas, vairāki dalībnieki norādīja, ka sajūtas gājiena laikā bija kā ceļojums pagātnē.

Kā šādu pasākumu uzņemtu reģionālās pilsētas, mazpilsētas un ciemi Latvijā? LGBTQIA+ cilvēki mazpilsētās un laukos bieži tiek aizmirsti vai pat neatzīti, bet viņi ir. Tāpat kā lielpilsētās, viņi mīl, audzina bērnus, strādā un tiekas ar kaimiņiem. Sarunas laikā mēģināsim izprast šo līdzcilvēku vajadzības un sajūtas, un salīdzināt viņu ikdienu Latvijas reģionos ar kopienas cilvēku sadzīvi Lielbritānijas mazpilsētā. Saprast, ko mēs varam no tās mācīties, lai labāk atbalstītu kopienas mums līdzās.
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties arhīvu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
[email protected]

Līdzīgi pasākumi

Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri