Atpakaļ

Diskusija "LGBTQIA+ valodu un kultūru šķērsgriezumā"

Norises vieta: 6 Kvīru nams
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks
Pasākums notiks tikai klātienē
"“aicynojam i cytu iņteresentu pīsadaleitu eventa taiseišonā”

“mani pronouni ir they/them”

“цікаво, чи можливо з ними підписати якийсь сеттлмент.”

“мисджендер - это act of violence”

Kā pavisam vienkāršs un katram saprotamais vārds “dzimte” pārvērtās par biedējošo “dženderi”? Nudien, varbūt tiešām tādu kvīru (un kas vispār ir “kvīrs”?) pie mums nav bijis un viņi uzradās reizē ar kokakolu un hamburgeriem? Vai tiešām mēs pazaudēsim visu latvisko, ja ļausim divām sievietēm apprecēties? Vai kopienai piemīt tai piedēvētais spēks iznīcināt tradīcijas, patriotismu, nacionālo identitāti un sklandraušus?

Mēs dzīvojam ar kultūru daudzveidību bagātā valstī, bet ikdienā bieži izvēlamies to neredzēt. Piederība kopienai ir tikai vēl viena kāda grupu vienojoša identitāte. Un arī tās īpašā kultūra attīstās, pielāgojas vispārējiem apstākļiem un iekļaujas sabiedrības audeklā.
Dažādu tautību Latvijā dzīvojošie LGBTQIA+ kopienas cilvēki pārrunās, kā šī daudzveidība ietekmē viņu dzīvi. Par poļu lesbietēm zemessardzē, baltkrievu biseksuāļiem dziesmu svētkos, nebinārajiem cilvēkiem, kas šuj latviešu tautas tērpa svārkus un ikkatru, ko nepamanām.
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties arhīvu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
[email protected]

Līdzīgi pasākumi

Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri