Atpakaļ

Diskusija "Mūsdienu neprognozējamā migrācijas politika"

Datums un laiks: 2. jūlijā 13:00-14:30
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks
Migrācija ir tēma, kas mūsdienās regulāri nonāk diskusiju krustugunīs. Pandēmija, Baltkrievijas veiktais nelikumīgās migrācijas hibrīdkarš, sabiedrības uzvedības maiņa, attālinātā darba veicēju pieaugums, Krievijas izraisītais karš Ukrainā ir galvenie pēdējo gadu sabiedrības un migrācijas pārmaiņu nesēji. Mainās gan pasaule, kurā dzīvojam, gan tas, kā cilvēki izvēlas strādāt, ceļot un dzīvot.

Šajā diskusijā runāsim par to, kā lielās pasaules pārmaiņas ietekmē migrācijas procesus, runāsim par galvenajām šī brīža tendencēm un izaicinājumiem, ar kuriem jāsaskaras gan migrācijas politikas īstenotājiem, gan sabiedrībai.

Diskutēsim par migrācijas tendencēm un iespējām Latvijas kontekstā - mūsu valstī ir ieviesta attālinātā darba vīza, kas ļauj piesaistīt cilvēkus, kuri dzīvo Latvijā, bet strādā citā valstī, savukārt Eiropas Komisija nenogurstoši strādā pie jauniem, ar migrāciju saistītiem tiesību aktiem - 2021. gada beigās pārstrādāta Eiropas Savienības zilās kartes direktīva augsti kvalificētu darbinieku piesaistei, bet turpmākajā laikposmā paredzēts uzlabot arī pārējo darba ņēmēju ieceļošanas un uzturēšanās apstākļus Eiropas Savienībā, tajā skaitā Latvijā.
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties arhīvu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
[email protected]

Līdzīgi pasākumi

Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri