Atpakaļ

Darbnīca "PIETURZĪMES: kopīga valoda par vietradi pilsētā"

Datums un laiks: 2. jūlijā 17:00-18:30
Norises vieta kartē: Pils laukums
Pasākums notiks tikai klātienē
Modernisma pilsētas nepiemērotība cilvēciskam mērogam ir viens no pilsētvides izaicinājumiem cilvēka labbūtībai un cieņpilnai dzīvei mūsdienās. Tas ir tik fundamentāls, ka zināmā mērā ietekmē arī iedzīvotāju līdzdalību pilsētvides attīstībā un pilsētas pārvaldībā.
Lokālā radošā kapitāla modināšanai organizēsim interaktīvu kartēšanas un vizionēšanas darbnīcu, kas būs balstīta uz bottom-up jeb augšupejošu pārvaldību un tādu vietradi, ko raksturo gan Jaunā Eiropas “Bauhaus” idejas, gan noturība un pielāgotiesspēja.

Darbnīcas notiks 2.jūlijā no plkst.15.00 līdz 17.00, savukārt ar to secinājumiem dalīsimies diskusijas ievadā plkst. 17.00.
Šī pasākuma ietvaros aicinām bērnus un jauniešus piedalīties interaktīvās pilsētas kartēšanas darbnīcās, kas notiks trīs mērogos - mikro (dabā), vidēja mēroga (pilsētas kvartālā) un lielajā pilsētas mērogā (pētot pilsētas struktūru kartē). Diskusijas ievada daļā visu trīs darbnīcu dalībnieki dalīsies ar saviem atklājumiem, secinājumiem un mēģinās saprast un atrast, vai ir līdzība mērogos un ko mēs iegūstam vai zaudējam, ja skatāmies katrs tikai pa savu logu ārā vai mākam šis bildes salikt kopā.
Darbnīcas vadīs ALPS ainavu darbnīca.
Darbnīcu sākums plkst. 15.00 pie mūsu - 27.skatuves. Piedalīties var ikviens interesents, tomēr ļoti novērtēsim, ja iepriekš pieteiksies, sūtot ziņu Daugavpils 2027 Facebook vai Instagram platformā.
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties arhīvu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
[email protected]

Līdzīgi pasākumi

Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri